| anonim_4396 a întrebat:

imi place mult un baiat, dar nu stiu daca si el ma place. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa-i spun eu ce simt pentru. el? Dau funda +vot

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Sunt de acord cu ana nu-i spune daca el nu iti arata ca te place si daca nu iti spune nimic. pentru ca dupa daca nu te place va cere ca poate face orice cu tine sau mai raw de va ignora si va vb cu alti despre tine(nu chiar de bine sunt multe cazuri). asa daca te place asteptal sa vina.

vezi daca se uita la tine insistent
daca ai auzit ca n-are prietena
daca sta apr de tine

7 răspunsuri:
| ღNameღ a răspuns:

Buna Mery.si cu mine.e. oarecum cam la fel!
Nu stiu ce sa fac...dar cineva ma sfatuit si cred ca am sa il ascult.
Te cred ca iti place un baiat, nu ii spune, nu fata face primul pas. Si in plus nu e asa de usor pecat crezi sa iti exprimi sentimentele fata de el. Daca si el te place va merge el la tine, daca nu...asta estesad. Dar eu nu am sa ma duc la el.si mi se pare ca vine el la minelaughing.
Ok,,... sper ca te-am ajutat, papa:*

| Yoana a răspuns:

Nu ii spune deocamdata. Asteapta sa vezi ce are de gand si dupabatting eyelashes

| Anonim654321 a răspuns:

Voie fetele va maturizati mai repede decat baieti incearca sa vezi daca te place

| alecsa91 a răspuns:

Daca simti ca vrei sa faci pasul asta, atunci discuta cu el. Nu-i nimic rau in a-ti exprima sentimentele. Vorbiti si vedeti daca este cazul unei eventuale relatii!

| MicutzhaTha a răspuns:

Daca ii zici in fata e cel mai bine va observa ca ai curaj si esti indrazneata si vei avea un lucru in plus pentru a fi cu el. fundita!?

| Raluuuuu a răspuns:

E foarte usor.Recent am trecut printr-o astfel de situatie.
uite ce am facut eu:-am rugat pe un prieten comun (si mie si lui) sa il intrebe ce parere are despre mine.El a zis ca sunt draguta si ca nu are nimic cu mine. deci astfel poti proceda. in cazul in care nu-i place de tine ai putea sa vorbesti direct cu el si vei afla tot ce vrei sa aflii

| dreizehn a răspuns:

Nu ii spune direct, ci da te si tu mai pe langa el astfel incat sa inteleaga ca iti place.