| anonim_4396 a întrebat:

imi place si mie de o fata ( prima dragoste ), dar ea ma uraste din cauza unor prieteni care m-au pus in niste situatii penibile in fata ei. Ea este cu 3 luni mai mare ca mine si cred ca si acesta este un dezavantaj, in rest eu sunt mai inalt si din astea. Acuma ce as putea face, mai ales ca nu ma baga in seama... Dau funda daca functioneaza vreun respuns.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asteapta sa mai cresti si dai de una serioasa.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Nu vad de ce ar fi un dezavantaj. Doar pentru ca este mai mare cu 3 luni nu inseamna ca este si mai matura sau mai stiu eu ce. Lasa sa treaca timpul poate ii trece.

| neutrino a răspuns:

Din pacate pentru tine, nu ai cum rezolva aceasta mare problema a ta. Reorienteaza-te catre alta fata.

| cristimihailov a răspuns:

Gandeste-te ca esti deja respins. Nu mai vrea sa auda de tine.

Asa ca ai mai avea o sansa daca te-ai duce si ai explica ca esti prost din dragoste, si ca ai incercat sa faci toate alea sau altele doar ca sa ii atragi atentia la tine.

Si ca acum te-ai prins ca te uraste, dar desi o intelegi, ai tinut neaparat sa inteleaga si ea prin ce treci, ca tu nu poti sa o urasti oricat de mult ea te-ar uri pe tine.

In plus oricand ar avea nevoie de ceva, sa nu se sfiasca sa te cheme in ajutor.

Lasa asa o vreme. Comporta-te bine cu ea. Las-o sa mestece informatiile, si poate o sa ai noroc.

Daca vezi ca nu se intampla nimic, du-te si roag-o sa iti faca cunostinta cu una dintre prietenele ei bune, sau cu alta fata pe care ea nu o suporta, dar asta ar fi pasul 2, peste doua luni. Oricum pana in craciun...

| Starla14 a răspuns (pentru cristimihailov):

Este ulti raspunsul, faza este ca ziua ei este in ianuarie iar a mea in aprilie pratic sa zic asa este mai mare ca mine cu 2 luni si 25+ de zile. Da intr-adevar sunt inca destul de tanar n-are importana varsta acuma si m-am gandit ca in aprile cand este si scoala altfel stiti voi sa-mi duc chitara la scoala si sa-i dedic niste piese ( cant de 2 ani ) deci ma pricep, poate voi mai avea o sansa...

| cristimihailov a răspuns (pentru Starla14):

Daca esti prea tanar, stai linistit. O sa gasesti si altele. Pare sa fie o chestie de genul prima dragoste la tine.

Nu are sens sa o mai castigi din nou. E mai greu sa tratezi sila decat sa schimbi o persoana.

Mai bine invata din ceea ce s-a intamplat, si gata. Eventual du-te si spune-i ce simti si las-o pe ea sa ia decizia. Macar cel putin stii ca i-ai spus si ca stie clar din gura ta. O sa te linisteasca.

Nu e nevoie sa ii canti. Lasa povestile americane din filme. Fii doar tu corect cu tine insuti si cu ea. O relatie vine cand amandoi vor asta, nu cand apar probleme din astea.

E doar un sfat, sa nu iti pierzi timpul...

| NameHarris a răspuns:

Pariu fac ca nu aveti mai mult de 13 14 anilaughing

| Green66 a răspuns:

E mai mare cu 3 luni și e un dezavantaj? Dacă asta crezi, încearcă să găsești o fată mai mică decât tine cu 3 lunihappy pentru a fi „un avantaj".