| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune cineva daca o femeie poate ajunge la orgasm doar prin masarea clitorisului. Mentionez ca e virgina!

Răspuns Câştigător
| KDily a răspuns:

Da.Se poate ajunge dar doar la orgasm clitoridian. Uite aici un link pentru mai multe informatii http://www.unica.ro/......5604.html. Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, poate avea orgasm clitoridian!

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

Bineinteles ca poate!

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Da, se poate ajunge!

| adybutterfly a răspuns:

Problema sta cam asa: orgasmul poate fi obtinut prin stimulare vaginala sau clitoridiana. Ca o dovada a eficientei masculine, numai 30 % dintre femei au orgasm vaginal – adica cel dependent de penis sau de vibrator. Restul, adica 70 % iau problema in propriile pubisuri si reusesc sa atinga climaxul datorita stimularii clitoridiene. Vorbim desigur de femeile care au orgasm de orice fel (20-25%), fiindca restul fie nu au deloc (o treime) sau au numai cateodata!

| неизвестныйй a răspuns:

Da. Multe dintre ele doar aşa ajung.
Nu poate orice femeie să ajungă la orgasm prin penetrare.