| Ava1231 a întrebat:

Salut TPU.
În data de 18 noiembrie am avut 2 contacte sexuale neprotejate(in acea noapte), dar nu a terminat în interior. Pe 21 noiembrie mi-a venit ciclul, totul ok.
De atunci eu nu am mai făcut sex. De vreo 5 zile am dureri abdominale și grețuri.
Pot fi însărcinată?

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Menstruatia apare doar in lipsa sarcinii.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă ți-a venit menstruația după actele sexuale neprotejate și fără ejaculare în vaginul tau, nu poți sa fii gravida. Simptomele de care vorbești sunt de la vreo răceală sau infectie vaginala. Consulta medicul de familie sau un medic ginecolog pentru a vedea care sunt cauzele simptomelor de care vorbești.

| lpavel a răspuns:

NU! Ar fi imposibil...

| Hyperion7 a răspuns:

Fiind neprotejate, te cam poți aștepta de la orice, pentru că https://youtu.be/Vdk8cDK9WjY?si=f26QvyERdZ8RW_r_
Așa că fă un test de sarcina sa vezi daca e sau nu vorba de o posibilă sarcina.

| StefanChriss a răspuns:

Nu poti fi gravida daca ai avut menstruatie in urma contactului sexual, esti safe. Cauza este probabil strict digestiva.

| Razvanfp4 a răspuns:

Nu, este de la perioada