| UnAltCiudatPeTPU a întrebat:

in iunie,luna trecuta mi-a venit menstruatia pe la inceputul lunii, pe la mijlocul lunii am intretinut un act sexual protejat, iar pe la sfarsitul lunii cam intre 25 -30 nu mai stiu exact data mi-a venit din nou, iar luna aceasta menstruatia nu mai apare, si suntem deja pe 25...sanii ma dor, ma simt balonata dar sunt putin speriata

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia,anterior, la timp si dupa aceea, nu ati avut relatii sexuale, protejate sau neprotejate, nu ai de ce sa-ti faci griji.Mai mult ca sigur este o dereglare.De obicei, la inceputul menstruatiilor, pana se regleaza, ca sa vina la un interval de 26-30 zile, considerat un ciclu menstrual normal, mai sunt probleme. Poate fi si o raceala, poate fi stresul de vina...

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca ati folosit corect prezervativul puteti fi linistiti, daca nu, nu.

| Mussette a răspuns:

Daca de pe 25-30 nu ai intretinut niciun act sexual neprotejat, atunci este vorba de o dereglare.
Mai astepti sau te prezinti la un medic endocrinolog sa vezi daca este o dereglare hormonala sau la un ginecolog sa vezi daca esi insarcinata.
Fa un test de sarcina sa scapi de emotii.

| msKat a răspuns:

Fa un test de sarcina