| vladdumitresco a întrebat:

În seara asta am făcut sex cu iubita mea. Am vorbit cu mult timp inainte despre asta, iar ea mi-a garantat că este virgina. In timp ce făceam sex, gaura era destul de mică, însă penisul a pătruns destul de ușor. Ideea este că nu a sângerat absolut deloc, deși am penetrat-o. Ea susține cu desăvârșire că sunt primul cu care a făcut-o.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarea NU se produce in mod obligatoriu in toate cazurile de dezvirginare. Depinde de mai multi factori printre care cel mai important este gradul de vascularizare a pielitei himenale. Pentru a nu acuza fata care probabil ca in mod sigur este nevinovata citeste cu atentie rezultatele studiilor medicale efectuuate exact pe aceasta tema : "Se poate considera ca fiind o situtie cat se poate de normala ca in momentul dezvirginarii sa nu se produca deloc sangerarea si asta dintr-un motiv simplu fiindca pielita himenului nu este deloc vascularizata situatie intalnita in cazul a circa 47% dintrefete/femei. De asemenea in cazul a circa 11% dintre femei himenul se rupe inainte de sexul de dezvirginare din cauza faptului ca himenul din nastere a fost extrem de subtire si s-a rupt din alte motive asa cum este descris profesional/medical in revista Descopera.ro din care am extras urmatorul fragment : ""Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul deflorării. Situaţia a dus la numeroase drame, cu atât mai mult cu cât conform studiilor medicale, doar 42% dintre femei se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării. La circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este foarte flexibil şi se rupe relativ târziu după primul contact sexual, în schimb în cazul procentului de 11 % dintre femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample ale corpului, la balet, la gimnastica, la excalada/catarare, la practicarea ciclismului, sau spre exemplu în timpul efortului intens depus la sport sau în urcarea unui munte." Tu te afli printre cei care esti pe cale sa acuzi pe cineva de o fapta inexistenta fiindca iti lipsesc cele mai elementare cunostinte si informatii in aceasta privinta. Ar fi indicat ca mai intai sa mai citesti sa te informezi corect si doar pe urma daca vei avea argmente clare, certe si corecte sa lansezi acuzatii care pana una alta sunt nefondate. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Așa și? Care e întrebarea? De ce nu a sângerat?
Simplu: pentru că nu toate virginele sângerează la primul contact, de aia!

| Emilian65 a răspuns:

Tu vrei sa fii primul la ea. Dar ea a fost prima la tine? Daca nu a fost prima, atunci nu mai avea pretentie ca ea sa fie virgina.

| gazza01 a răspuns:

Ce reactie a avut ea cand ati inceput? Normala sau era timida, a plans si chestii de genul?
Chiar conteaza pentru tine daca era virgina sau nu?

| Camuflaj2017x a răspuns:

Dupa ce ca ti-a dat pasarica mai ai si pretentii sa fi primulhappy

| Mihaela_Anna_1997 a răspuns:

Cu siguranta nu a fost virgina! trebuia sa curga macar o picatura mica si nu intra ciar asa de usor! si trebuia sa o doara atunci cand incercai sa eu bagi.

| suntserios a răspuns (pentru Mihaela_Anna_1997):

Cam multi ignoranti pe aici... si ce daca nu a curs sange? Himenul poate fi rupt din alte cauze... sau poate nu se rupe la primul contact

| Mirela27 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa sangerezi