| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea mea e urmatoarea:E o fata de care imi place cu un an mai mica si vreau sa ma combin cu ea. Dar, problema e ca nu stiu ce sa-i zic.
Vreau rapid asta, sa n-o ia altu! sad
Prieten nu are garantat.winking

Răspuns Câştigător
| melyyy a răspuns:

In primul' rand nu o lua direct! "buna, te plac tu ma placi?" pentru ca s-ar putea sa creada ca vrei sa glumsti cu ea sau ceva de genu. daca ai sps ca esti mai mare, incepe si u cu lucruri marunte gen saluturi pe holurile scolii/ liceului, mai intreab-o de diverse lucruri thinking nu stiu ce sa zic... ia-o incet oriqmwinking
poate vei avea curajul sa-i ceri si id-ul, nu cred ca te va refuza daca vede ca esti prietenos si nu esti vreun... chatterbox stii u happy
pe mess ii poti batea apropouri si poate te place si ea
ai putea sa o intrebi in cele din urma ce parere are despre tine spunandu-i ca tu o placi!
sfat: de fiecare data cand vb cu ea sa fii singur si nu inconjurat de prieteni pentru ca va crede ca razi de ea si vrei sa te dai mare in fata lor
sper ca te-am ajutat happy

5 răspunsuri:
| adryana_6228 a răspuns:

Mai invit-o la un suc ca amici iar acolo veti vorbi mai multe! spune-i ca este draguta si cati place de ea! cerei nr faceti o plimbare incearca sa o tii de mana! va merge pun pariu fundita?

| EvelineFgm55 a răspuns:

Fii tu insati,, spune-i ce simti pentru ea cand te uiti la ea. cand esti langa ea. ce simti tu in momentul acela.

| adenysa a răspuns:

Nu stii ce să-i zici?big grin păi spune-i ce simti. happy O fata e impresionată de un băiat care stie să o abordeze fără să fie vulgar, sau nesimtit. Fă-i complimente, spune-i că o placi, si invit-o la un suc, in oras. De acolo, totul merge de la sine happy Baftăhappy

| ioana_3928 a răspuns:

Daca iti place o fata mult si vrei sa fii cu ea ce mai astepti daca nu poti sa ii spui asta in fata vorbeste cu o pietena de-a ei cerei idul nr macar daca nu reunsesti fata in fata macar incearca prin sms sau... da in primul rand afla daca si ea te placewinking sa nu cumva sa te respinga, ca ai sa te simti jenat. fundabatting eyelashes?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ei ii place de tine happy? adica... observi in privirea ei sasie ceva:-s?