| Florin_Comsa_1997 a întrebat:

Imi place de o fata.dar vreau niste idei cum sa o combin sad
ca chiar nu mai stiu nimic laughing).
si daca sunt glumeti pe aici nu au de cat laughing)

Răspuns Câştigător
| Piratul10 a răspuns:

Deci cand treci pe lângă ea spune si tu un Salut!,ce faci?

Apoi tu poti sa o mai intrebi mai multe dar pentru ca acusi începe scoala poti sa ii spui:
Nasol ca a inceput scoala,nu?
Da!
Si cum ai petrecut vacanta?
Afli detalii despre ea si cum tot iti povestește mai mirate putin si mai tacineaz-o putin,cum ar fi:AAA,darasta a făcut oricine sau asta poate face oricine

Încearcă sa intri mereu in vorba cu ea,si mereu cand spui Salut spune-i si numele dar mai bine ar fi prescurtarea,daca o cheamă Bianca ii spui:Salut, bya,
Hey, Bya

Fai comentarii despre fata, par, cu ce e îmbrăcată.
Si sa zicem ca iti plac ochi ei foarte mult sau vrei sa ii. Faci un comentariu despre ei poti zice ceva de genu:e tatăl tau hot?
Nu! de ce?
Pentru ca ți-a pus diamante in loc de ochi.

Spune mai des glume in fata ei pentru ca tuturor le plac tipi care au umor si care fac glume!

Si nu te lăsa călcat in picioare de nimeni!

Dupa vreo 2/3 zile dupa glume,hey,te știe mai bine,complimente, vorbiti. dupa asta ii spui ca o placi, ii spui ca vrei sa vorbesti de ceva cu ea si ii spui ca iti place si ca vrei sa fie cu tine, găsești tu momentul,
Mai am multe sfaturi foarte bune dar nu am Timp sa le scriu, daca vrei puteam vorbi prin mesaje...

| Florin_Comsa_1997 explică (pentru Piratul10):

Ok mersi happy
si da as vrea sa stiu mai multe

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CristinaEly a răspuns:

Eu zic sa o combini cu o musca si sa ti mereu zahar in buzunar... sigur o sa se tina dupa tine. FRATE SPUNEI CE VREA SA AUDA DAR SI DEMONSTREAZAI CA ITI PASA SI O ASCULTI!

| Rome0Oo a răspuns:

Arunca ma cu bani in ea si aoi se indragosteste ea de tinelaughing

| RaduIAndrei a răspuns:

Pune problema diferit. Poate ea nici nu ar vrea sa fie cu un baiat ca doreste sa o "combine". In primul n-o "combina" pentru ca suna ca si cum ar fi o vrajeala.

| iwantsummer a răspuns:

Incearca sa devii prieten bun cu ea, sa aiba incredere in tine si inevitabil se va intampla, asta daca iti doresti cu adevarat. S-ar putea sa dureze ceva timp. Funda?

| Siella13 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa te apropii de ea ca prieten. sa petreceti cat mai mult timp impreuna, doar voi doi. sa va distrati, sa o faci sa rada, sa o asculti, sa o intrebi ce simte, fa-o sa isi deschida inima. dupa o perioada. va vorbi foarte deschis cu tine. atunci ar trebui sa-i spui ca o placi. dar intr-un mod mai dragut si subtil. daca ii spui asa aiurea, o sa se sperie laughing sau te refuza direct, in cazul in care inca nu te place. ai grija, fetele sunt foarte sensibile. nu poti sa-i spui asa dintr-odata "hei, te plac. te combini cu mine?" se va bloca si te va respinge ( daca inca nu te place). e bine sa te apropii ca amic de ea, apoi gen cei mai buni prieteni. si faci gesturi putin mai indraznete uneori ( un pupic pe obraz intr-un moment neasteptat, o imbratisare intr-un loc romantic, o iei in brate pe sus, faci glume. vorbesti mai 'romantic' cand e cazul. etc). apoi ii vezi spune ca o placi intr-un moment mai dragut in care e liniste si nu e aproape nimeni in jur. iti urez succes! :*