| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea mea este urmatoarea: De ce o fata care incontinuu ma tachina (se baga in seama) acum oarecum ma ignora?
Inainte acea fata ma tachina de fiecare data cand avea ocazia (porecle,atingeri usoare,glume pe seama mea, etc) acum este mai distanta si nu mai face aceste lucruri (mentionez ca am raspuns pozitiv la aceste semne si ca o cunosc pe aceasta fata de aproape 2 ani si ca sa inlatur orice semn de confuzie,ea nu mi-a m-ai facut asa,adica sa ma ignore in asa hal, asa de brusc)
Imi place de acea fata si i-am lasat semne ca o plac si ea la fel.Astazi am observat ca se i-a in vorba cu un baiat (nu cred ca-i interesata de el, plus ca el a mai facut misto de ea si alte chestii) si ca se lua la vorba cand eram eu de fata.
Sunt curios de ce face asta, si daca ar trebui sa accept totul ca pe un "NU" si sa trec mai departe. Va Multumesc si sa aveti o zi cat mai placuta!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din aceasta dilema poti iesi printrun singur mod si anume sa devii putin mai curajos pentru a intreba in mod direct carui fapt se datoreaza comportamentul ei actual. Doar procedand astfel vei reusi sa afli ceea ce se petrece exact in sufletul ei. Scurt, clar, si direct la obiect. Succes.

2 răspunsuri:
| dianainsta01 a răspuns:

Ai putea sa ii dai mesaj sau sa intri tu primul cu ea in vorba. ppoate sa mergeti impreuna pe jos acasa, sau ceva de genul, ca sa ai timp sa vorbesti cu ea.

| alahagram a răspuns:

Cel mai probabil te place. Și a devenit distantă poate pentru că vrea atenție. Sau nu știu. Dacă și ție iți place de ea, de ce nu o intrebi dacă ar vrea să fie cu tine?
Intreab-o ce are, dacă e bine.