| anonim_4396 a întrebat:

Am o "problema" mi-e mi-a placut ft. mult de un coleg de clasa si ma rog eram ft. buni prieteni si el a inceput sa ma placa si boom boom frumos dar el a zis sa fie secret si ma rog unii colegi au banuit si au pronit zvonuri si el a crezut ca eu am facut si de atunci a inceput sa ma ignore apoi DEODATA a inceput sa le faca avansuri LA TOATE colegele si la alte fete pana la urma a fosr respins si a ramas una care avea prieten aia e in clasa cu mine si ma rog spunea ca sunt un nimeni pentru el si ca nu are ce discuta cu mine dar cand s-a combinat cu ea a inceput sa se lauda ca-i cu ea si ma rog fite, si de ex azi a facut un gest pe care la facut ca atunci cand ma placea ma tachina cu scaunul il impingea si apoi zambea timid si se uita pe sus asa a facut si acum si eu i-am pus o fata mai urata si m-am intors si mi-am mutat banca-n fata si nici nu a bagat-o pe prietena lui in seama ea i facea semne balh blah si el nimic si pana la urma a bagat-o-n seama si se lua-n brate cu ea pe langa mine si d'astea eu nu-l mai plac asa mult dar. oricum e o situatie incomoda prietena lui ma urmareste la fiecare pas si ma uraste si nu inteleg dc. pentru ca eu am ajutat-o sa fie cu el ca sa vada si el ca nu-mi mai pasa dar si asa. un sfat va rog.

3 răspunsuri:
| Jelly_7813 a răspuns:

Indiferenta doare. Nu-i arata ca iti pasa, sau intoarce-i fapta. Da-te si tu la altcineva ca sa te vada.

| BeYourOwnMaster a răspuns:

Trateaza-i cu indiferenta. Daca ei nu au minte indeajuns de multa incat sa actioneze normal, firesc, de ce sa faci si tu la fel? Nu ii trata cu aceeasi moneda pentru ca asta ar insemna sa intrii in jocul lor, sa faci ce au facut si ei, ceea ce te pute pe tine intr-o lumina proasta fata de cei din jur. Daca ai demnitate ignora-i continuu, comporta-te ca si cum ei 2 nu ar fi acolo, desi e greu, si o sa vezi ca o sa inceteze curand, pentru ca baiatul nu simte nimic pentru el, o face doar din razbunare.Fii mai desteapta decat ei si ai sa vezi ca nu va tine mult ''relatia'' lor.Bafta.happy

| raluca0306 a răspuns:

Ar trebui sa nu-i bagi in seama. Daca vroia sa fie cu tine, era pur si simplu. De ce sa nu stie si cei din jur? Care era problema de fapt? Mai bine nu-i baga in seama. Daca o sa-i para rau o sa-ti spuna. Bafta!