| uglyCORPSEbride a întrebat:

Salut TPU-istilor.

Voi chiar credeti in chestia cu sufletele pereche? straight face

13 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Bineinteles, toate la timpul lor.

| Neinteresantul a răspuns:

Suflete pereche nu exista. Nu suntem pantofi sau sosete. Exista doar persoane care-si doresc aceleasi lucruri. Exista persoane care au fost impreuna in alte vieti si s-au simtit bine, s-au iubit, iar acum simt din nou acea atractie. Spiritele lor simt, iar acele persoane se atrag. Dragostea dureaza putin, iubirea e cea care dureaza mult. Eternitate? Asta inseamna foarte, foarte mult timp. Chiar un numar nelimitati de vieti. Nu are cum sa dureze atat. Iar dragoste la prima vedere nu exista, ci doar atractie fizica.

| oliviaaa a răspuns:

Nu,nu cred

| Lur656i a răspuns:

DA,eu cred!

| h3r a răspuns:

Buna.
Dupa intrebare imi dau seama ca esti putin dezamagita, derutata si chiar suparata.
Da, inca mai exista asa ceva. Chiar si cand vezi 2 batranei tinandu-se de brat te gandesti la "un suflet pereche".
Deci, exista si iubire pura, curata, adevarata.

Take care!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cred in dragoste tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,exista.Daca nu-ti place termenul "suflete pereche" poti spune ca exista iubire adevarata intre 2 oameni ce se completeaza (perfect). Iubirea aceea nu tine cont de nimic, ci doar de sentimente.E greu de explicat ce simti in momentul in care esti cu "jumatatea" ta.Dar poate o sa-ti dai si tu seama candva.

| Cat a răspuns:

Am dat la un moment dat peste cateva cuvinte care mi-au placut mult: "Nu te-ai nascut taiat pe din doua, de ce ti-ai petrece viata cautand jumatatea?"
Dincolo de ironie si sarcasm, nevoia de a avea pe cineva alaturi e perfect umana, dar trebuie mentinute si aici niste limite.

| Ozdogan a răspuns:

Pai...Nu pot zice nici da nici nu...Dar unele persoane se plac atat de mult incat chiar ca pot sa zica ca sunt suflete pereche! La fel si ca dragoste la prima vedere tongue happy

| uglyCORPSEbride explică:

Dar daca exista, s-ar putea ca dragostea lor sa nu dureze pentru eternitate?

| DaxaRe a răspuns:

Exista, sunt oameni prea perfecti si rarihappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru DaxaRe):

Nu exista perfectiune...bine,poate existalaughing