| anonim_4396 a întrebat:

M-am certat cu iubitul meu acu cateva zile.de atuci nu vrea sa mai vorbeasca cu mine...prietenul lui i-a zis ca vorbesc mereu cu el, si eu nu mai vorbisem cu el de cel putin o luna si cevael l-a crezut si s-a simtit inselat.as vrea sa ma impac cu el...eu tin la el ca am trecut prin multe impreuna.am facut multe sacrificii sa raman cu el. m-am certt cu parintii mei cu prietenii mei:-

Răspuns Câştigător
| AnGeL a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il lasi sa isi dea singur seama de asta, de faptul ca tu nu l-ai insela niciodata
incearca sa nu te stresezi prea tare cu privire la subiectul asta
ar fi bine sa ramai aceeasi persoana iubitoare in preajma luiwinking
daca mai ai nevoie de alte sfaturi (pe care as vrea cu drag sa ti le dau) da-mi un mesajwinking

1 răspuns:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Părerea mea este că trebuie neapărat să discutaţi cu calm, cu răbdare. Lasă-l pe el să spună ce are de spus, nu-l întrerupe, ascultă-l, apoi vorbeşte-i şi tu. Încercaţi să nu ridicaţi tonul, înarmează-te cu răbdare. Trebuie să lămuriţi problema şi nu o puteţi face dacă nu încercaţi să comunicaţi. Poate că el este un pic posesiv şi-l deranjează anumite lucruri, fii atentă şi evită să le mai repeţi. Dar neapărat obişnuiţi-vă să vorbiţi despre problemele voastre între voi, nu cu alţii.
Mari succse şi o zi cu zâmbet să ai!
Mari succese şi o zi cu zâmbet să ai!