| eax a întrebat:

Nu stiu daca e bine ce vreau sa fac, dar am avut o relatie de o luna si putin cu un baiat care imi place super mult. el stia despre relatia mea anterioara si o parte din viata mea si stia ca imi dau sufletul efectiv pentru persoana de langa mine.la inceput ii gaseam tot felul de defecte gandindu-ma la fostul si pe urma am inceput sa tin la el, dar el nu este genu care sa-si bage prietena mai mult d odata p zi in seama isi uita telefonul acasa (are 16ani jum si eu 18). el zicea la inceput ca nustie de ce nu poate sa ma faca si pe mine sa tin la el asa cum a facut cu toate fetele si am zis hai sa ii arat si eu ca tin la el si cand am inceput sa fac asta s-a schimbat total toate vorbele ca sunt ce a cautat el de mult, ca vrea o relatie serioasa cu mine etc etc sau dus pe apa sambetei.chiar s-au inrautatit isi uita telu mai des acasa in prima zi de craciun la avut inchis ca cica a plecat si la lasat la incarcat.eu ii ceream doar sa fie mai atent cu mine el imi zicea ca ii cer prea mult...si ultima chestie care a pus capac a fost ca i-am zis sa iesim afara sa dicutam, iar el mi-a zis ca nu crede ca ne vom mai putea vedea curand ca vrea sa stea mai mult cu fratisu si peste vreo ora m-am intalnit cu el intr-un local si era cu prietenii fara frate fara nimic si ne-am despartit cu toate ca mi-ar fi placut sa raman cu el, iar peste 2 zile am vazut ca este intr-o relatie cu o fata despre care eu vorbisem cu el si a zis ca a vrut sa fie cu ea, dar aceasta se cuplse cu altu(si aceasta ii spuse-se lui ca o sa renunte la mine pentru ea si el a zis ca nu o sa faca asa ceva si daca aud vorbe sa nu le iau in seama ca el vrea sa fie cu mine)...as vrea sa ma impac cu el muult, dar nu stiu daca e bine, as vrea sa ma razbun pe el, dar nu vreau sa par diperata. dar eu mai mult as vrea sa ma impac cu el dar nu cred ca mai e posibil ca ne-am si certat oarecum si i-am zis sa ma lase in pace. el s-a suparat si a zis sa ramanem prieteni si am acceptat.cam asta a fost. m-am intalnit odata cu el de atunci si dupa ce am trecut de el am inceput sa plang.

3 răspunsuri:
| SimonaAdina a răspuns:

Fata,trezeste-te! Unde iti este mandria ta de fata? Unde iti este orgoliul? Nu faci bine deloc, te lasi pe mana unui tampit care nu vrea decat sa isi bata joc de tine.In primul rand un baiat care te iubeste nu iese in oras fara tine,in al doilea rand nu te minte si cel mai important lucru, nu poti sa uiti o persoana in 3, 4 zile.El a inceput o noua relatie,cand cineva incepe o relatie,inseamna ca si-a uitat partenerul(a),dar acest baiat nu te-a uitat pentru ca nu te-a iubit niciodata.Tu esti mai mare decat el,cum te poti lasa calcata in picioare de un baiat mai mic decat tine.Te inteleg, si eu sunt genul de persoana sa puna suflet in tot ce face, dar eu nu ma las umilita de catre cineva.Si nu ma arunc atat de repede in bratele cuiva.El a vrut sa te faca sa il iubesti sa te tarasti dupa el, apoi te-a lasat balta.Acum nu mai poti face nimic.NU ai cum sa te razbuni,daca incerci sa il faci gelos el o sa-si dea seama si o sa rada si mai mult de tine pentru ca o sa vada cat de mult il iubesti, iar tu o sa suferi si mai tare atunci cand ai sa vezi ca nici macar nu te va observa.Cel mai bine e sa iti vezi de viata ta pentru ca tu nu existi pentru el, nu s-a ganditi la tine niciodata si nu te-a apreciat.Cu atat mai putin te va aprecia daca te vei impaca cu el din nou.O sa suferi si mai tare.O sa-l uiti crede-ma, o sa-ti gasesti un baiat pe meritul tau care sa te iubeasca cu adevarat si sincer.Nu este el ultimul baiat de pe lume si in plus, vrei sa te casatoresti? Nu prea cred.Gandeste-te ca esti tanara ai doar 18 ani, pana te vei casatori o sa mai intalnesti multi baieti pe care o sa-i placi.Dar trebuie sa ai mare grija, sa vezi ce fel de persoana este si daca te merita.Nu te mai lasa la mana oricarui baiat.
Sper ca te-am ajutat.Iti doresc un an nou fericit!

| Agata123 a răspuns:

Buna! Tu inca vrei ca el sa te placa si sa fii...cu el impreuna?
Paaai e oareccum greu dar eu iti spun:
1. Daca ti-e prieten eu cred ca...ar accepta sa iesiti in gasca cu prieteni de-ai tai
2. Daca accepta sa iesiti ca o gasca de prieteni ati putea sa mergeti in parc
3Impresioneaza-l
4.Imbraca-te fooooooooarte coooool
5. Discuta cu el
6. Tine legatura cu el
7. Daca nu a mers razbuna-te
8.Nu uita de fiecare daata cand te vezi cu el sau te intalnesti (coincidenta) incearca sa il faci sa fie la picioarele tale!
9. daca nu merge, uita de el!

| BiAnCaIoAnA2000 a răspuns:

Eu cred ca daca deja era impreuna cu alta fata nu te merita. Ar trebui sa incerci sa il uiti sa cauti pe altcineva. Nu il mai baga in seama si nu arata fata de el ca il vrei inapoi te va crede o lasa. Succes!:*:*