| VanHelsing18 a întrebat:

M-am masturbat, am ejaculat si m-am sters cu hartie igienica. Dupa aproximativ 5-6 ore am ajuns cu prietena mea in postura de a face sex dar nu aveam prezervative la mine si am decis sa nu, totusi am avut cateva atingeri in pozitia de penetrare si chiar am intrat putin cu varful penisului(nu o penetrare completa) dar nu mai mult de 3-4 secunde.In erectie nu imi pot decalota penisul la maximul si ma gandeam daca se poate sa fi ramas ceva sperma sub piele si mai mult decat atat spermatozoizii sa traiasca o perioada de 5-6 ore? Precizez ca inainte de a ma vedea cu prietena mea am urinat.Pe toata durata cu prietena mea nu am ejaculat din nou.Se poate pune problema de vreo sarcina? Si apropos ea era in ziua 10 catre 11 dupa menstruatie si am observat ca lichidul vaginal era putin vascos, asta inseama ca nu era in perioada cu fertilitate ridicata? As dori niste raspunsuri serioase.Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Ingerash a răspuns:

Nu,nu are cum sa fi ramas! Stati linistiti...

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
eu nu inteleg de ce a trebuit sa te stergi cu hartie, care de altfel e plina de microbi fie ea si "igienica" si nu ai preferat sa faci o baita, nu era mult mai indicat?
nu se pune problema unei sarcine, atat timp cat nu ai ejaculat si spermatozoizii nu traiesc in aer.
multa atentie pe viitor si nu uita ca igiena te scoate din multe probleme ca si prezervativu..totusi sa fiti cu sufletul impacat, e bine sa faca un test de sarcina dupa 14 zile..numai tu stii ce ai bagat si cat ai bagat.
O zi frumoasa sa aihappy

| NnDWtf a răspuns:

Nu, spermatozoizii nu supravietuiesc mai mult de 2 minute la contactul cu oxigenul.
Nu, nu era in perioada de fertilitate crescuta (ovulatie).
Nu, nu e gravida.

| Xenia16 a răspuns:

Nu poate ramane sub piele.

| Shavoo a răspuns:

La un ciclu regulat de 28 de zile, ovulatia apare in ziua a 14-a. la un ciclu regulat de 29 de zile ovulatia apare in ziua a 15-a si tot asa. Ma rog. cum a spus si ndwtf. nu e gravida.dar data viitoare spala-te pentru igiena ta happy

| VanHelsing18 explică (pentru Shavoo):

Da, cand ne-am cunoscut avea ciclu neregulat dar dupa ce am inceput sa facem sex a inceput sa ii vina cam la aceleasi date spre exemplu acum 2 luni i-a venit pe 13, luna trecuta pe 14 iar luna aceasta tot pe 14.Stii cum e cand esti pus in situatii vrei sa iti aduci aminte exact ce s-a intamplat si nu mai reusesti.Ca de exemplu eu probabil m-am sters complet si nu era nici o indoiala dar cand ma gandesc la contrariu sunt ingrijorat si de asta am ales sa intreb.

| Shavoo a răspuns (pentru VanHelsing18):

Te inteleg, atunci n-ai nici un motiv de ingrijorare. Bafta golane!