| Apocaliptic a întrebat:

Ma place o fata, dar eu nu o plac.
Cum sa ii spun ca nu vreau sa fim mai mult decat prieteni(dar mai degraba in mod indirect) fara sa se simta prost?

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Spune-i ca simti ceva pentru altcineva. Banuiesc ca-ti cam place tie de altcineva asa ca e ok.

7 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Ii spui frumos si raspicat...sau ignoro pur si simplu

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i direct ca vrei sa fiti doar prieteni si nu iubiti.

| LoveSleep a răspuns:

Poți să-i spui cum vrei, oricum o să se simtă prost.

| Doub a răspuns:

Ii spui direct ca nu-ti place de ea... ca sa nu-i dai sperante false.

| cristinela4 a răspuns:

Cum nu te-ai stărui oricum se va simnți prost!

| DroGhys a răspuns:

Ii spui ca o placi dar ca o prietena si nimic mai mult. Indirect ar fi mai nasol parerea mea. Cel mai bine este sa ii spui verde in fata.

Indirect nu stiu, incearca sa ii dai de inteles ca nu iti placewinking

| alexmarian08 a răspuns:

Incearca sa nu o mai bagi inseama sa o eviti putin, iar daca ea vine la tine ii spui ca iti place de ea doar ca prieteni.