| Den1470 a întrebat:

Salut TPU,maine in timpul orei trebuie sa ma intalnesc cu o fata pe hol(de care imi place),si nu stiu despre ce sa vorbim,dati-mi va rog niste idei. Apropo,cum sa stau pe langa ea, sa o iau in brate? sau cum? Ne placem dar inca nu am ajuns in stadiul acela.Rog seriozitate, daca vreti sa radeti de mine mai bine nu raspundeti.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Intreab-o lucruri despre ea. Intreab-o cum isi petrece timpul seara, ce face in weekend, ce lucruri ii plac (muzica, filme, teatre, concerte, excursii, sport, alte evenimente), ce locuri ii plac. Poti sa o intrebi si despre scoala, dar numai daca nu mai ai alte subiecte. Vorbeste in primul rand despre ea, arati ca te intereseaza si ii va face placere, "eu" este subiectul cel mai interesant pentru noi toti. Este important sa afli lucruri despre ea pentru ca vei sti unde poti sa o inviti si poti sa te ajustezi un pic astfel incat sa aveti preocupari comune. O relatie bazata si pe preocupari comune este mai stransa si mai durabila.
As zice sa nu o iei inca in brate, e prea devreme. Daca vrea, se va apropia sau lipi de tine si atunci e OK sa o iei. Dar ar fi bine sa nu faci asta la scoala ci atunci cand sunteti numai voi doi.

1 răspuns: