| AsiSoyYo a întrebat:

Deci. Sunt decisa! Vreau sa ii scriu lu' david( nu mai scriu David pentru ca si el citeste TPU si nu vreau sa afle big grin) ca il plac. Bine sa ii spun maine. Dar daca el zice ca ma place eu ce sa ii spun. Nu pot sa il intreb : " Vrei sa fi cu mine?" ca nu ar fi politicos.
Nu ar fi greu sa ii spun fiindca stau cu el in banca si noi vorbim in timpul orei.
Asa sa va mai explic cum sta treaba 1) Pe messanger : In fiecare seara vorbim. Daca este ceva de scoala sau orice alt subiect pe mine ma intreaba. Ma invatat cum sa ajung la lvl 10 pe Metin, cum sa ma imi schimb windowsul si mi-a dat si cel mai bun windows pe messanger.
2) La scoala : Mereu cand merg pe hol ma saluta "Buna Andra. Ce mai faci? ". Nu trece niciodata pe langa mine fara sa se uite la parul meu. Cand intru in clasa intra si el imediat. Eu ies pe hol iese si el. Eu merg la magazin merge si el. O intamplareamuzanta : Eram in clasa si i-am zis Andreei in timpul orei sa vina cu mine la magazin ca am uitat sa imi iau de mancare de acasa ( nu ca o mananc mereu). Ea a spus ca vine. Ciuda e ca dupa ce i-am spus eu lu Andreea el l-a intrebat imediat pe Alex daca vine pan' la magazin. Si alex tot da a spus. Bine in pauza am plecat spre magazin... David a iesit primul si apoi eu cu Andreea. Cand am ajuns la magazin el era in fata si coada era mare. David mi-a spus sa merg eu in fata si sa ii iau si lui daca mai avem timp un senvis ( scriu cum scria pe afis senvis ).
Sa ma intorc la subiect pentru ca am vrut sa va povestesc pentru ca trebuie sa stiti toata povestea pentru a da un sfat TPU asa frumos. Deci eu ce sa il intreb daca spune ca ma place?
P. S am uitat sa spun ca el nu vorbeste doar cu mine ( ca si fata ).
Dau fundita love struck Pentru cel mai bun sfat TPU love struck Multumesc anticipat love struck :d:dbig grinD:d:dD:d:d ( si sorry pentru ca scriu mereu cu love struck si cu big grin da asa vb eu )

Răspuns Câştigător
| Mady5Stars a răspuns:

Eu una m-am pierdut printre randuri dar cred ca am inteles esentialul, dar nu inteleg un lucru : daca tu il placi, el te place de ce ar fi nepoliticos sa fii cu eL? adica da, baiatul face primul pas insa daca baiatul e un fel de "pampalau" si nu are tupeu...atunci trebuie sa facem ceva nu?

1 răspuns:
| noktambul a răspuns:

Din toata balbaiala asta de poveste am inteles ca tu il placi pe David (David fiind un baiat saritor, priceput la calculatoare, care stie sa salute si care mananca "senvisuri") si ca si el ar manifesta oarecare atractie pentru parul tau. Ce nu am inteles este de ce nu vrei ca el sa afle ca tu il placi. La ce iti foloseste?