| MaybeAnotherDay a întrebat:

Maine ma intalnesc cu o prietena foarte buna si imi place de ea, da` problema mea este ca nu prea stiu cum sa ma comport... Poate ma`ti putea ajuta cu niste sfaturi, Va rog frumos...Cel mai bun comm primeste funda!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile sunt curci, pun botul la chestii stralucitoare. Imbraca-te in staniol, pune-ti un dinte de aur si cand va intalniti, arde-i vreo doua injuraturi. Va fi a ta pentru totdeauna!

Bafta!

| DaDyva1992 a răspuns:

Incearac sa fii dulce ..sa ii spui ca e frumoasa si chestii si fi tu insatii (stiu ca nu-i usor dar incearca) succes

| JustMe16 a răspuns:

Buna. Eu cred ca ar trebui sa te comporti normal, sa incerci sa fi amuzant, sa ii faci un compliment cand o vezi ( ceva de genul " Imi place cum ti-ai aranjat parul " sau " Iti sta foarte bine imbracata asa " ), daca ai posibilitatea sa ii aduci si o floare ar fi super, pe noi ne incanta foarte mult chestiile de genul asta, incearca sa vorbesti cu ea despre ea, intreab-o diverse lucruri, cere-i pareri, nu ii face vreo propunere indiscreta ( cel putin nu inca laughing ). Totul sta in a fi relaxat. Trebuie sa para ca ai incredere in tine. A, si daca iesiti la un suc sau ceva, obligatoriu platesti tu. happy Sper ca te-am ajutat. Succes!

| PrinţulMîşkin a răspuns:

Ok.Tu ai nevoie de un training serios. Aplică ce-ti spun şi nu uita cel mai important aspect : DACA NU AI INCREDERE IN TINE, o fata te va plăcea numai dacă e bolnavă la cap!
Eu înteleg că tu ai o prietenă şi vrei ca ea să fie iubita ta, corect?
Zici că e o prietenă bună, asta înseamnă că eşti în "the friend zone" – cea mai dificilă poziţie pentru un băiat dacă vrei să faci ceva cu ea. În nici un caz să nu mergi mâine la ea cu flori sau să-i faci o declaraţie ca ştii si tu că nu o să meargă! Şi să nu faci greşeala să crezi ca ea habar n-are de ce simţi tu pentru ea. Fetele au un simţ special cand sunt "prietene" cu un baiat şi multe se joacă aiurea cu băieţii ca tine.

Situaţia se poate rezolva, cam greu ce-i drept. Tu trebuie să înţelegi că ea te vede într-un anumit fel acum şi că tu va trebui să-i schimbi părerea despre tine. Asta nu se poate rezolva dintr-o dată, va trebui să lupţi pentru ea. Mai jos, îţi dau o reţetă.

Pasul 1. Urmatoarele 4 dăţi când te vezi cu ea(sau de mai multe ori dacă simţi că nu a bagat de seamă schimbarea la tine) : acceptă cu graţie şi relaxat statutul de prieten, nu fii încordat în preajma ei. Eşti ok 100% să fii doar amic cu ea. Poartă-te cu ea aşa cum se poartă şi ea cu tine si chiar mai bine. Zâmbeşte, poartă-te normal, eşti liber, tânăr şi optimist. Vorbeşte politicos, fii bland.Fa ceva glume şi fa-o să râdă de tine/cu tine, oricum, numai fa-o sa râdă.

Pasul 2.Schimbă ceva la tine.Fă-ţi o freză nouă, ia-ţi nişte haine noi, INTRĂ ÎNTR-O BĂTAIE SAU ÎN MAI MULTE.Trebuie să fi mai sigur pe tine.

Pasul 3.Joacă-te puţin cu o altă tipă.(poţi să faci asta o zi de ex dar ea să nu ştie dacă mai eşti cu tipa aia sau nu) Sună aiurea să te foloseşti de o altă tipă, dar tu eşti un tip sufletist şi o să faci să fie ok, sunt sigur. De ce e important să faci asta?
Îi arăţi că alte tipe vor să iasă cu tine. Îi arăţi că ea nu e aşa importantă pentru tine. Îi arăţi că nu eşti afectat de faptul că ea te-a respins.
În mod natural ea va fi interesată de tine dacă aude ca alte tipe sunt (iţi garantez, aşa functionează mintea lor)
E foarte important să faci pasul ăsta pentru că altfel nu o să mearga următorul.

Pasul 4. Incepi să flirtezi cu ea şi. de data asta insă va fi diferit, o să ai toate şansele.Bineinteles, ea va raspunde pozitiv sau tot la fel, dar nu ai varianta mai bună in situaţia ta.

Dacă nu merge, crede-mă, sunt multe fete acolo şi fiecare dintre ele e unică, te poţi indrăgosti oricând.

| Dee96 a răspuns:

Intrebarile de genul asta sunt cele mai grele. Eu iti sugerez sa te comporti normal natural, ca si cum a-ti fi doi amici. Nu insista din prima sa iti arati sentimentele pentru ea. Lasa intalnirea sa decurga normal. Las-o pe ea sa fie in centrul atentiei, da-i importata, insa nu fi timid, incearca sa o surprinzi cu intrebari care sa ii dea de gandit. Gaseste subiecte comune amandurora cu care sa o impresionezi.'daca vei vedea ca i interesata de tine, poti sa te apropii mai mult de ea. Nu incerca sa fi prea direct. Fetelor nu le plac baietii directi, ii prefer mai ales pe cei misteriosi, asa ca iti doresc multa bafta maine. Sper ca te-am ajutat.

| Dyostin25 a răspuns:

Fi grijuliu si oricear fi daca ar ploa ar aruca cineva cu pietre in voi(absurd da se poate) pune-o pe primul plan asa se simte in siguranta langa tine si incerca s-o faci sa rada(asta le cam place fetelor in general sa se simta bine langa tine). Sper ca ti-am fost de folos!