| MaybeAnotherDay a întrebat:

Maine ma intalnesc cu o prietena foarte buna si imi place de ea, da` problema mea este ca nu prea stiu cum sa ma comport...sad Poate ma`ti putea ajuta cu niste sfaturi, Va rog frumos...Cel mai bun comm primeste funda! happy

Răspuns Câştigător
| passyon22 a răspuns:

Salut! Sfatul meu este sa fi foarte degajat, cat mai dezinvolt.Nu trebuie sa dai impresia ca esti timorat in prezenta unei fete, atitudinea ta trebuie sa fie de barbat, sa fi atent cu ea, sa-i vorbesti cat mai frumos, sa o surprinzi cu anumite cuvinte dragastoase.Nu tb sa pari nici libidinos, dar nici prea distanthappySa fi normal, tu insuti, nu incerca sa pari ceea ce nu esti...Ai putea s-o duci la plimbare prin parc, sa-i arati ca-ti place de ea, ca-i importanta pentru tine si fa-o sa se simta speciala, protejata.App.un trandafir rosu n-ar stricatongue succes

| MaybeAnotherDay explică (pentru passyon22):

Mersi mult pentru sfatu` tau happy Chiar o sa-l incerclaughing Iar faza cu trandafiru` poate pe la a doua intalnire laughing Bafta!

| passyon22 a răspuns (pentru MaybeAnotherDay):

Cu mare placere! Bafta

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi este prietenă şi tu ai vrea să-ţi fie iubită? Eu zic să te comporţi firesc, fii tu însuţi, nu fi făţarnic.

| JustAnotherFuckedUpGirl a răspuns:

Fi natural, fi TU. nu incerca sa pretinzi ca esti ceea ce nu esti. nu incerca sa pari mai matur. daca intr'adevar este o prezenta placuta iti vei da seama ca te vei simti comfortabil comportandu'te asa cum faci si atunci cand esti cu prietenii tai. iar daca ea chiar merita efortul, o sa iti accepte toate tampeniile pe care le faci/spui, doar pentru ca asta esti tu si e firesc.
pe langa asta, te poti stradui sa fi dragut cu ea, sa ii zici chestii nice dar nu prea siropoase. si cel mai important, fa'o sa rada happy