| StancuDaniel a întrebat:

In curand o sa ma intalnesc cu o fata de care imi place si vrem sa ne cunoastem mai bine problema este ca eu nu am mai avut vreodata prietena nu stiu ce sa fac, cum sa reastionez, ce sa ii zic, cum sa fac sa ma placa si ea. Ce sa fac cine ma ajuta cu sfaturi? funda...

Răspuns Câştigător
| Daysukki a răspuns:

Eu am iesit de cateva ori cu baieti dar nu sunt experta in asa ceva dar iti pot spune ce ma suparat cand am iesit impreuna. 1 nu o pisa la cap cu intrebari gen :"tu ce vrei sa facem? da tu unde vreai sa mergem? si tu ce mai zici?". intreab-o ce hobiuri are, unde invata, culori preferate, zii ceva amuzant care ti s-a intamplat la scoala. povesteste-i depre tine .descrie-te....fiii amuzant, daca iesiti in oras platesti tu, nu uita! nu o fa sa se simta incomod. discutati lejer chiar daca sa zicem iti scapa o prostie sau ceva de genul.fii asa cum esti tu pentru ca, daca incerci sa pari vai de mine cine stie ce noutate si ce tare esti sau nu vreai sa o superi, se va simti ca dracu...pe romaneste! ai grija sa nu fie o intalnire monotona, in special daca nu-i place sa vorbeasca depre ea sau e timida nu o bombarda cu intrebari!

1 răspuns:
| StancuDaniel explică:

Buna idee