| Cosmina33 a întrebat:

Buna TPU.
Vreau sa va cer parerea tuturor.
Cred ca imi place de un baiat dar este o mare problema deoarece eu am 14 ani si sunt ff mica pentru el deoarece el are 19 ani..plus ca mai are si o prietena pe care o detest.

Nu vreau sa am de a face cu el.dar e atat de frumos, si as vrea sa va cer sfatul cum sa ma comport cand ma intalnesc cu el? pentru ca cateodata ma baga in seama prea mult iar cateodata nu ma baga in seama deloc!

Nu vreau sa umblu dupa el pentru ca inca sunt mica, dar vreau sa stiu cum sa ma comport cand ne intalnim...

Multumesc. fundita!

Răspuns Câştigător
| val31989 a răspuns:

Salut,chiar ca este o mare problema, dar incearca sa te comporti cu el ca si cu un prieten, nu ca altceva, in plus ca are si prietena.Eu tot vb cu un baiat de 20 ani si nu e nimic, sintem prieteni.
compoartate si tu asa.
Incearca sa vorbesti ca o prietena, inteleg ca te-ai indragostit, iti va trece iti vei gasi perechea potrivita!
daca era putin mai mic ...de vreo 16 ani poate incercai ceva, dar asa nu cred ca se poate.
paaa...

6 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Iti spun eu ce sa faci: Evita-l. Stay away from him. Orice intalnire si orice discutie cu el va mai pune paie pe foc.

| Bi3 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie. trimite-mi un mesaj cu id-ul tau daca vrei cateva sfaturi si sa impartasim pareri big grin

| MAX4456 a răspuns:

Stai linistita, in primul rand fata pe care o detesti nu este iubita lui si prietena lui, in al doilea rand foarte des barbati sunt mai mari decat femeile la ani, in al treilea rand cere sfatul de la mama ta sau dela un prieten.

| bGdwOw a răspuns:

Dragostea nu are varste, incearca sa-l faci sa te placa si sa prinzi momentul cand se v-a desparti de prietena lui, il ajuti, il consolezi te descurci tu happy Sper ca ti-am fost de folos happy

| Pavyn99 a răspuns:

Buna! Eu te sfatuesc sa te porti normal cu el.Sau daca ai curajul sal spui adevarul in legatura cu ce simti pentru el

| Cosmina33 explică (pentru Pavyn99):

Nu... asta nu