| Pohrib_Adrian_1991 a întrebat:

Mda am o problema.Am 14 ani si m-am indragostit de o fata chiar la sfarsitul clasei a 8-a.Eu nu stiu ce parere are despre mine si cred ca nici ea nu stie ce parere am eu.Dar parea macar sa ma agreeze in preajma ei. Acum sunt in situatia jenanta de a-i scrie pe messenger.
Acum, nu stiu ce sa fac.Sa o intreb direct sau sa o iau pe ocolite si chiar si asa cum sa incep o conversatie? Cum sa o dezvolt inainte sa o intreb?

PS: Sunt destul de timid (adica in preajma ei logic ..in general sunt foarte sigur pe mine ).

2 răspunsuri:
| Laila12Izabela a răspuns:

Dacă îți place de ea,dc sa nu încerci? Dacă esti timid in preajma ei, înseamnă că simti ceva pentru ea, nu cred ca iubire, e prea devreme sa vb despre asta, dar eu am facut 15 de curând, am terminat la fel ca tine clasa a 8 -a si cred ca asta e perioada in care te loveste cel mai tare iubirea.Eu zic sa te relaxezi, nu te omoară nimeni si incepe cu subiecte banale, astfel încât ea să își facă o parere despre tine, apoi avansează. Încearcă, fii curajos.

| Abhay a răspuns:

Chestia este ca tu ești timid în preajma ei deoarece îți este frică să nu faci ceva greșit și ea să nu te mai placa, părerea mea este ca trebuie să fii tu însuți, pentru a putea vorbi cu ea, să găsești "subiect de discuție" trebuie să încerci mai întâi să vorbești cu ea, nu se știe niciodată cum poate apărea subiect de discuție, încearcă să ieșiți pe afara, nu numai voi doi, ci un grup mai mare, cu amicii, atunci nici nu se discuta vorba de subiect de discuție.