| katalinuzza a întrebat:

mie si perietenei mele ne place de acelasi baiat si in ultimul timp am aflat ca ii place de mine si ca ar vrea sa se intilneasca cu mine... ce sa fac? Eu as vrea, dar ce sa fac cu sentimentele prietenei mele?[funda]

5 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca tii prietena buna, iar tu stii sa ii comunici lucrul asta (ca tipu te place pe tine), o sa inteleaga.

| ionutzul31 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea si sa ii explici situatia. Daca iti este prietena cu adevarat, nu se va supara. happy

| IoanaMra a răspuns:

Daca te intalnesti cu el ea se va supara sau in cel mai bun caz te iata dar se va simti tradata. Deci.pastreaza'ti prietena.tongue Baieti mai sunt, prietena ca ea (poate) nu! happy

| sweet2dream a răspuns:

Buna.eu cred ca ai putea sa o intrebi daca il place sau ce parere are despre el dar sa faci in asa fel incat sa nusi dea seama la ce te referi, de fapt, deoarece daca isi da seama acest lucru poate pune in pericol prietenia voastra.si daca va trebui sa alegi cred ca e mai bine sa iti pastrezi prietena. sper ca ti-am fost de folos.bafta si nu uita ca prietenia e cea mai importanta. P.S.:si la mine a fost la fel eu placeam un baiat cu un an mai mare, el ma placea iar o prietena il placea si ea(doar ca acea fata nu imi era o prea buna prietena), el o placea.atunci l-am refuzat si eu si ea si din cate stiu nici acum ea nu sta cu el (si nici eu evident).

| katalinuzza explică:

Am vorbit cu ea si a spus ca nu se va supara, dar nu vreau sa se simta prost...