| Stanca_Alexandra_1990 a întrebat:

Vreau sa va intreb...eu sunt cu un baiat imi place foarte mult de el dar am intrat pe contul prietenei mele cele mai bune si am vazut o conversatie cu el si cu ea in care el zicea ca nu ar mai vrea sa mai fie cu mine pentru ca el o place pe ea. Dupa eu i-am zis ce am aflat iar el a zis ca nu a fost el ca a intrat un prieten pe contul lui.Am fost despartiti ceva timp iar acum ne-am impacat din nou dar nu mai e cum era inainte...deabea ma mai baga in seama.
Ce ar trebui sa fac? Ce ar trebui sa cred?

5 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Ce-ar trebui sa crezi? Ca te-a mintit, clar, si ca n-a avut curajul sa-ti spuna ca nu mai vrea sa continue relatia de prietenie cu tine.
Ce-ar trebui sa faci? Sa-i spui la randul tau "I pup you, si ramai cu bine!".
Ti-a spus o minciuna prea ieftina, ca sa-l poti ierta, si cu siguranta ca te-ar minti in continuare. Vezi bine ca nu se mai comporta ca inainte, si decat sa-ti prelungesti umilinta, mai bine renunta la el.

| Danysan a răspuns:

Daca a facut-o cat erati despartiti care e problema -dar s-ar putea de asemenea sa fie si cum zice el.Tu uitat-te la Prezent si lasa ce a fost :-p.

| LineGuide a răspuns:

Trebuie sa crezi ca timpul le-ar rezolva pe toate, in viziunea partenerului tau. Practic, el lasa o simpla raceala intre voi, pana cand ori tu vi la el moarta de iubire si-i arati asta, ori el iti da papucii repejor si terminati balciul. Daca nu ai inteles singura lucrul asta, cred ca esti destuld e indragostita de el incat sa nu-mi iei sfatul in considerare, deci ideea e ca nu vad un filan fericit in povestea asta.
Mult noroc!

| GOtiCKAsasin a răspuns:

Eu cred ca ce s-a intimplat atunci 'mesajul care l-a scris prietenul' l-a scris el si a zis o minciuna sa scape usor.Ar trebui sa ii zici clar ce se intimpla de ce nu te baga in seama si daca isi mai doreste aceasta relatie, daca zice ca nu, el pierde! Sper ca te-am ajutat!

| cipi90 a răspuns:

Uita-l,nu are rost sa te amagesti!