| MIchaeljord22 a întrebat:

nu stiu cum sa ma exprim mai corect ca să înțelegeți dar imi e foarte drag de o fată și mereu când mă gândesc la ea simt o senzatie care imi curge prin vene, o senzatie plăcută și ciudată in venele de la degete și puțin mai și jos de ele, nu știu cum sa ma exprim ca să înțelegeți mai bine, dar sper ca ați inteles ceea ce voiam să vă spun. Nu știu dar e plăcută senzatia, gen"its in my blood" ca un fel de curcubeu, habar nu am cum sa va explic, vreau sa imi spuneti cum se numeste acest feeling și mai multe despre el, multumesc, dau funda celui mai bun răspuns.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Creierul și corpul formează un tot.
Cănd ești îndrăgostit, simți și cu sufletul și cu restul corpului, că se întâmplă cel mai important eveniment din viața, care te îndeamnă să te apropii de acea fată și să faci cu ea dragoste, care perpetuează viața.
Dta ai norocul să simți mai mult, mai intens. Să fii iubit!

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E o senzatie sora cu aceea de "a simti fluturi in stomac", cand esti ori indragostit, ori foarte atras de ea erotic.

| RoCkKiD a răspuns:

Se numeste indragosteala. happy

Senzatiile care le resimti e din cauza unui aspect pozitiv al stresului care stimuleaza sistemul nervos vegetativ treaba care iti da senzatia de "fluturi in stomac" puls mai rapid, furnicaturi in extremitati etc.

| Lizuca1234 a răspuns:

Este una dintre celemai frumoase senzatii si se numeste DRAGOSTE- esti indragostit. Felicitari!