| anonim_4396 a întrebat:

numai inteleg nimic ma rog hai sa deschidem subiectu, este despre o fata care nici eu nu o mai inteleg cand asa, cand altfel, deci hai sa incepem de la 0 la 10

Imi place de o fata si inca imi mai place dar intr-o zi de scoala am cam dat-o in bara, am pupat-o pe obraz si noi ne cunosteam sau incepeam sa vorbim de 2-3 zile ( nu e prea mult dar eu sunt mai direct ) si ea inceput : Nu suntem impreuna!, si eu ca un incapatanat ce sunt i-am raspuns : Ba da, suntem.
Si tot asa pana cand eu am plecat de acolo. Nu a mai vorbit cu ea de 3 luni si acum sunt cam timid cand trec pe langa ea si imi bate inima cat mai tare. Asa si partea pe care eu ABSOLUT nu o inteleg este ca ma tot baga in seama, odata a incercat sa ma i-a in brate, cateodata imi pune o piedica in gluma. Mda, ideea e ca mie imi place de ea chiar voiam si inca vreau sa fiu cu ea dar mi-e rusine dupa cele intamplate si acum pur si simplu nu stiu cum sa ma apropii de ia, deci TPU imi da-ti va rog un sfat cu cele doua probleme ale mele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbeste cu ea. Stiu ca iti e greu si rusine, dar oricine mai greseste si, in fond, a trecut destul de mult timp de atunci.

Nu pierde vremea si sun-o, sau vorbeste-i la scoala. Poate asteapta si isi doreste sa reluati legatura.
Daca nu vei proceda asa, mai tarziu e foarte posibil sa regreti si... e foarte urat sentimentul!
Curaj si mult, mult succes. Oricum, nu cred ca o vei da in bara!
Daca reusesti sa faci pasul asta, ia-o incetisor. Nu sari pe ea, ci fii mai finut.
Noapte buna! happy

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Acum ii place si ei de tine,dar dupa gafa ta sa navalesti s-o pupi pe obraz si sa-i impui ca sunteti impreuna,nu mai ai curaj...
Ai putea sa o "bagi in sema" si tu,cand o face ea,altfel se va plictisi sau va obosi sa te astepte si o pierzi de tot.
Mai zambeste-i,mai glumeste cu ea "deci,nu suntem impreuna,nu" si razi,mai invit-o la o pizza sau la un suc, mai du-o acasa, mai ia-i fb-ul asa, sa mai vorbiti si voi...
Si-o sa fie bine, lucrurile se vor schimba in favoarea ta.
happy

| Maioru a răspuns:

Problema se pune ca ea te place dar tu ai dat cu bata in balta si ai pupat-o pe obraz de fata cu colegii si ea s-a rusinat.Nu se face asa cu o fata mai ales daca sunteti la inceputul unei relatii.Tu ce ai fi vrut ca ea sa recunoasca si sa spuna din prima"da suntem impreuna"cand voi va cunosteati de 2-3 zile.Incet si cu blandete si vei rezolva problema.