| Bine_Sunt_1994 a întrebat:

numele meu e Andrei sunt putin derutat dar am zis hai sa va intreb.
Deci am 22 de ani am trecut prin mai multe dar acuma imi merge bine am avut prietene dar nu erau ce cautam erau prea mici pentru mine trebuie sa imi gasesc prietene mai mari ca mine? cu cati ani? si unde sa le caut? stiu ca sunt aiurea intrebarile dar nu am avut parinti care sa imi explice cum sta treaba. Daca aveti sfaturi cum sa imi gasesc si eu pe cineva care sa ma aprecieze...ca sa va dau mai multe detalii nu arat rau brunet ochi verzi, am o slujba alte ce iti trebuie in viata dar ma simt singur... foarte singur si nu stiu ce sa fac e o lume aiurea pentru mine dar vreau sa ma bucur de cat de multe pot si sa am cu cine sa impart, as prefera sa imi raspunda persoane mai invarsta o sa astept raspunsuri (ma scuzati daca nu am respectat regulile site-ului dar sunt nou si am zis sa ma adun si sa va intreb) si va rog fara glume. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce înțeleg eu, din tot ce-ai scris este. nu ai avut o viață roz. că, în marea parte din viața ta, ai fost singur și nefericit, nu ai avut mereu pe cineva care să-ți dea un sfat bun.
Nu-ți trebuie o fată bătrână/tânără.
Atunci, când te îndrăgostești nu ți cont de nimic.Nu pot să-ți spun unde să cauți fericirea.
Se vede clar că nu vrei o fată, care e pe interes și să nu te iubească. Vrei pe cineva, care să împarți ce ai, bucuri/tristețe.
Întâi regăseștete tu, apoi cautăți aleasa. Fii tu însuți, cu fetele. cu toată lumea.

| Bine_Sunt_1994 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc tuturor! o sa incerc promit! e aiurea sa las totul de la sine big grin dar o sa incerc. mersi! :3 (viata pare grea daca nu sti ce este) big grin

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu m-am casatorit cu o femeie cu 5 ani mai tanara. Experienta mea de o viata m-a facut sa cred ca am gresit. Femeia trebuie sa fie mai batrana decat barbatul dintr-un motiv foarte practic: o familie (in majoritatea cazurilor) se intemeiaza pe sex. E si o vorba porcoasa: P..la-i p. (organul barbatesc)pana-i tare, P.-i p. (organul femeiesc) pana moare. Nu am probleme si sunt casatorit de zeci de ani dar am vazut multe cupluri care s-au despartit numai pe baza de sex.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asteapta si o sa vezi. O sa fie bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andrei,tu esti intr-o continua cautare, nu iti dai timp, nu te bucuri de ceea ce ai. Fericirea vine atunci cand vei inceta in a o cauta.Asculta-ma,sunt mai mare decat tine!(fara niciun apropo).