| hfhghyru a întrebat:

Salut, este o intrebare stupida insa va intreb .........am multe prietene insa toate sunt departate de mine, si vreau sa-mi gasesc o prietena care sa impart cu ea toate secretele, bucuriile, tristetile, mereu sa fie alaturi de mine. ajutati-ma cu niste sfaturi ce sa fac cum sa fac?
(am 14 ani, sunt fata)
funda+vot

Răspuns Câştigător
| Petrica1337 a răspuns:

Ai 14 ani. Fa-ti un jurnal si scrie in el tot ce ai de scris. Fii tu insati. Prietena buna o sa se arate sau daca o sa observi prin scoala o fata ce are lucruri in comun cu tine, iti recomand sa va cunoasteti.
Ai grija cu cine iti imparti secretele!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

O colega de clasa sau o vecinuta draguta ar fi cea mai indicata sa-ti devina o prietena adevarata la bine si la rau/greu.

| neutrino a răspuns:

Iti recomand sa urmezi Scoala Centrala Bucuresti, unde cu siguranta ca iti vei face multe prietene.

| hfhghyru explică (pentru neutrino):

Nu sunt din Romania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dc trebuie sa spui cuiva problemele tale? Eu zic ca e o prostie sa ai atata incredere intr-o persoana incat sa ii spui TOT si apoi aceea persoana se duce sa te barfeasca cu altele pe la spatele tau. nu cred ca ai nevoie de o astfel de persoana big grin