| HasTeCe a întrebat:

o sa invit o fata in oras peste cateva zile si as vrea sa va cer niste sfaturi.Este prima intalnire si fata e mai timida, nu cred ca a mai avut prieten.Asa,ce voiam sa va intreb:
1.Fiind prima intalnire,cand ne intoarcem, si o conduc acasa, sa o tin de mana?
2.Ce sa fac daca vad cu rade, sau ca nu se distreaza?
3. Dati-mi va rog niste ponturi, sau sfaturi legate de intalniri.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Kennedy97 a răspuns:

De ce vrei să regizezi totul? Fii tu însăți. Dacă ajungi să fii cu acea fată, ai de gând să fii așa, pe tot parcursul ei? Fii tu însăți.
1. Teoretic,și normal,ar fi să o ții de mână dacă totul decurge bine. Nu mai zic de condus acasă! Logic că o conduci! Dacă e din altă localitate, stai cu ea în stație/autogară/gară/aeroport/orice ar fi, până ce pleacă.
Un sfat care ți-l pot da în legătură cu ținutul de mână este următorul: pentru a fi mai galant, sau gentleman, în momentele în care vă plimbați, o întrebi: "Îmi permiți?" și întinzi mâna. Sper să fie bine.
2. Vestimentația! Nu musai să fii la 4 ace, în costum de mire, îmbracă-te decent. Nu underground, nu musai tot în negru, dar nici curcubeu, ceva în care să te simți tu bine.
3. Nu râde sau nu se distrează? Nu dispera! Încearcă să vezi ce o indispune. Fii sociabil, fii tu cel care găsește subiecte de discuție, adecvate unei întâlniri.
Dacă mai ai nevoie de alte sfaturi, trimite-mi un mesaj în legătură cu ce vrei să știi, și te ajut cu cea mai mare plăcere!
Toate bune!

| HasTeCe explică (pentru Kennedy97):

Inca ceva... dupa cat timp de la prima intalnire sa incerc sa o sarut?

| Kennedy97 a răspuns (pentru HasTeCe):

În niciun caz din prima. happy
Păi..nu prea știu statutul vostru sentimental...sunteți împreună sau urmează să fiți? big grin
Dacă sunteți și e prima întâlnire, atinge și tu unele subiecte care să o facă să zâmbească și să roșească, apoi te apropii așa, ușurel de buzele ei și, nu prea rigid, lași să facă contact buzele voastre.
Nu îți lăsa buzele așa, uscate, dar nici prea umede. Dacă mă înțelegi.
Atenție la respirație. laughing (glumesc).
Baftă, să auzim de bine!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nici prima nici urmatoarele intalniri nu trebuie sa se deruleze, produca dupa un anumit scenariu dinainte imaginat sau conceput, deoarece in cazul in care apare ceva neprevazut te vei pierde si poti rata totul. Cel mai indicat ar fi sa te comporti absolut natural fara sa incerci sa o impresionezi prin anumite lucruri iesite din comun deoarece s-ar putea ca efectul sa fie contrar celui propus. Daca fata accepta sa o tii de mana fara sa se impotriveasca este chiar indicat, denota un semn atat de protectie cat si de natura sentimentala. Ar fi de mare efect si cu un succes garantat sa-i cumper un fir de floare in cazul in care ai posibilitatea sau treceti pe langa o florarie/vanzatoare de flori.Va aprecia gestul si s-ar putea chiar sa te alegi cu ceva nesperat.Este obligatoriu sa o conduci pana acasa indiferent de modul in care va decurge intalnirea.Chiar daca tie iti pare demodat la despartire ii poti saruta mana. Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| AnneLias a răspuns:

In primul rand fii tu insuti, lasa lucrurile sa vina de la sine.Nu incepe din prima sa iti expui toata viata personala, lasa loc si de putin mister. Logic, daca vrei sa dai o impresie buna, intreab-o daca e de acord sa o conduci pana acasa.