| Ionică a întrebat:

Unde sunt loculurile potrivite pentru primele intalniri din relatia de cuplu? Eu ma gandeam ca la prima intalnire sa o invit la un suc la un film. Dar sa jucam bliard sau ceva pentru prima intalnire nu-i o solutie buna, nu-i asa? Daca o invit la un film, alege ea sau aleg eu filmul? Ce sfaturi imi dati pentru prima intalnire? Dupa prima intalnire, ne hotaram noi ce ne place, nu-i asa? Multumesc!

5 răspunsuri:
| elena a răspuns:

In gradina botanica, la muzeu, la teatru, film...chiar asta este ordinea si de fiecare data la o cofetarie/am spus cofetarie, nu bar, club, discoteca/ pentru un suc sau o prajitura, dar nu uita sa-i ceri si ei sfatul, insa s-ar putea sa ramaii uimit, cand iti va cere sa mergeti in discoteca X, ca sa va cunoasteti mai bine, atunci sa te vad cum reactionezi. Iti urez bafta!

| georgiana a răspuns:

Cere-i o parere, iar daca amandoi sunteti de accord puteti alege ce va place mai mult, sau puteti face cate putin din toate, cam multe pentru prima zi, dar asta depinde de voi.

| hamsterx a răspuns:

Ideal ar fi cum ai zis si tu sa o inviti la un suc/cafea.etc.la cinema, e bine si acolo, desi nu prea puteti sa stati de vorba pentru ca in timpul filmului trebuie sa fie liniste. cel mai bine ar fi sa o inviti mai intai la un suc, ii propui faza cu filmul, daca vrea sa mergeti e foarte bine, alegeti amandoi un film, va puneti de acord.mai intai o pui sa-si dea cu parerea, sa vezi ce gusturi are si daca gusturile voastre coincid. apoi sa mergeti la cinema, dar numai dupa ce ati stat putin de vorba si v-ati cunoscut cat de cat.la a doua intalnire ar fi bun un biliard, poate ca ea nu stie sa joace, tu o vei invata, si va veti amuza foarte mult.la inceput, relatiile sunt cele mai frumoase asa ca profitati din plin de aceste clipe si va doresc multi ani impreuna si intalnirea sa aiba succes, bineinteles!:*

| octavianpas a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa va plimbati, sau sa mergeti la un suc pentru ca asa si puteti sta de vorba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O plimbare in parc(desi pe vremea asta nu e recomandat laughing ), o cina romantica, un film, la o cafea/ceai/suc thinking