| anonim_4396 a întrebat:

o sa trec la mica mea poveste : eu placeam o fata de mai de mult timp, dar de abia acum o saptamana mi-am facut curaj sa ii spun. alaltaieri am fost pe la ea si totul a fost foarte frumos in sensul ca ne comportam cam ca 2 iubiti doar ca nu ne-am sarutat. ieri trebuia sa fie la fel, dar problema este ca a mai venit un prieten de-al meu si ma enerva foarte tare. pe drum a facut si niste glume proaste si de-atunci nu-l mai suport :l ieri nici macar nu m-am imbratisat cu fata pe care o plac la plecare deoarece eram extrem de suparat si nu aveam chef de nimic. ma gandesc ca daca nu simtea nimic pentru mine nu ar fi fost asa frumos alaltaieri si nu faceam atatea lucruri impreuna, dar acum mi-e intr-un fel teama sa nu se comporte cu mine ca si cu un simplu prieten sad i-am luat alaltaieri un cadou foarte frumos, a fost foarte fericita si chiar l-a probat ( un lantisor ), dar ieri nici macar nu am vorbit din cauza ca nici eu nici ea nu ne simteam confortabil in prezenta acelui baiat. ce as putea sa fac? CEA MAI MARE SI EPICA FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Adryan17 a răspuns:

Pai nu e foarte dificil. Discuta inainte cu amicul tau sa "dispara" cand tu esti cu fata respectiva, sau incearca sa-ti planifici intalnirile cu fata cand el nu poate sa fie prin preajma.
Si oricat de suparat si nervos ai fi, nu neglija fata, mai ales acum ca vrei sa aveti un inceput bun. Chiar daca esti suparat si nervos sa gasesti intotdeauda niste vorbe frumoase care sa i le zici inainte de plecare. In rest cred ca te descurci, cu calm si rabdare.

| alexsaltaretu a răspuns (pentru Adryan17):

M-am certat cu asa zisul amic. a continuat sa faca faze si mi-am batut joc de el in fata iubitei lui pana cand a inceput sa planga si a plecat.

| Adryan17 a răspuns (pentru alexsaltaretu):

Si cu prietena ta cum esti? ai reusit ce ti-ai propus?

7 răspunsuri:
| Medema a răspuns:

Sunt genial, fii atent, ii propui fetei ca atunci cand vine baiatul ''surplus''laughing sa va luati limba in gura si asa impaci si capra si varza, asa daca o iei prin surpindere s-ar putea sa se supere ca in cazul meu si sa va certati rau de tot laughing! Daca ala nu se simte in plus si continua sa faca chestii de genu incepi sa bati apropouri!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sentimentele nu dispar cat ai bate din palme. Spune-i ce ai simtit, faptul ca tipul acela te-a deranjat foarte tare si te-a facut sa te simti nasol. N-ai fost in apele tale si asta s-a vazut.
Spune-i-o!
Comunicarea e foarte importanta si, in plus, daca s-a simtit prost, va afla care a fost motivul pentru care n-ai fost tocmai dragastos cu ea si se va linisti.

happy
O seara frumoasa!

| unknøwn a răspuns:

S-o cauţi de carii în gură.

| Areea995 a răspuns:

Intalniti-va. Voi sunteti la inceput si probabil si ea a fost la fel de enrrvata de prezenta celui in plus. Trece de la sine. Stai linistit.

| Denis_Danci_1999 a răspuns:

Spune-i la ala sa nu mai vina sau încearcă sa o săruri de fata cu el. Daca reusesti o săruti tot mai mult si el o sa se simtă in plus si o sa scăpați de el ( am facut si eu asta si a mers ). Imi dai funda?