| butt3rfly16 a întrebat:

Cum ar trebui sa ma comport cu fostul care nu face altceva decat sa imi vorbeasca odata amabil si frumos si altadata sa se comporte cu mine ca cu ultimul om.Ce ar trebui sa inteleg din faptul ca cel mai bun prieten al lui intra in vorba cu mine iar cand sunt impreuna fac glume proaste si niste faze urate? Ce ar trebui sa fac, sa il ignor sau sa-i demonstrez ca nu ma intereseaza sau cum ar trebui sa procedez?

Răspuns Câştigător
| VictorFlorin55 a răspuns:

Asa am facut si eu! Procedeaza asa, pentru ca are sentimente pentru tine, incearca sa se comporte frumos cu tine, dar pe de o parte se enerveaza ca stie ca nu mai este cu tine! Acum nu stiu ce fel de om este, cred ca meritati inca o sansa, si gandeste-te ce caracter are prietenul fostului daca se da la tine, stii ca intre baieti e acea regule, prietenii nu au ce cauta la fostele prietene! Vorbiti, cautati solutii, el sigur te mai iubeste!

6 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Tactici, draga mea. Daca este fostul atuncea nu ar mai trebui sa mai ai nici o chestie cu el, poate numai ca prieteni, dar gandeste-te ca el nu mai poate fi la fel cu tine ca atuncea cand erati impreuna. Nu poti niciodata sa fii prieten cu persoana de care te-ai despartit dintr-o relatie, numai daca ai o vointa puternica de tot. Asta e o tactica de al lui ca sa te faca sa te intorci tu inapoi la el: se comporta frumos ca sa-ti reaminteasca vremurile de inainte si dup-aia se comporta mai urat cu tine pentru a te face sa te intorci tu inapoi la el. Parerea mea este ca nu are nevoie de tactici, mai ales daca in relatia voastra era implicata si iubire. Nu ar mai trebui sa pui la suflet draga mea comportamentul lui fata de tine, nu se merita sa suferi pentru cineva ca el care nici macar nu poate fi sincer cu tine sa-ti spuna pe fata.
Si prietenul acela al lui mi se pare si mai si... daca te place foarte mult, atuncea sa se comporte cu tine mereu frumos, nu odar uneori. E genul de om care-i pasa de ce cred altii si d-aceea face asa. Nu stiu scumpo cum reusesti sa dai de asemenea baieti "ignoranti", ca sa nu le zic altfel, caci se pare ca esti inteligenta si diferita fata de celelalte si crede-ma ca Romania e plina de baieti cuminti si "speciali", exact pe masura ta si cum meriti.
Fereste-te de baieti scumpo care iti vor doar corpul si deschide-ti ochii asupra sufletul baiatului, parerea mea este ca asta conteaza cel mai mult in viata si presupun ca asta conteaza cel mai mult si pentru tine.
Iti doresc mult succes scumpo cu acesti baieti, sfatul meu este sa nu mai pui la suflet si ignora-i atata tot.

| Amelya02 a răspuns:

Spune-i sa se hotarasca si sa se maturizeze.
Fi mai indiferenta, mai tacuta, mai rece.

| SentimentalConsil a răspuns:

Draga fluturas, acel prieten nu poate sa fie dacat un mare magar si prietenul lui mai mare decat el, tu nu te-ai prin ca amandoi isi bat joc de tine? ignorai pe-amandoi, adica prietenul lui iti intinde capacane si tu nu te-ai prins, aaaawwwwww, ce mama de bataie le-as da

| crazycrazy89 a răspuns:

Buna! asta patesc si eu cu fostul si il las in pace, il ignor, nu vorbesc cu el deloc, doar daca se baga el in seama, eu nu incerc sa fac primul pas pentru ca nu inteleg nimic din comportamentul lui, ar fi bine sa faci la fel.te pup! sper ca te-am ajutat mai ales daca ne aflam intr-o situatie destul de asemanatoare.te pup

| ioanamaria123 a răspuns:

Inteleg prin ce treci stiu chiar foarte bine cum este. eu patesc asta cu actualul. cu toate ca relatia noastra se raceste usor usor ....si acum ca sa-ti rasp la intrebare poate ca prietenul fostului tau iubit te place dar nu vrea sa arate asta si fata de pr lui adica fostul pr al tau. incearca sa vb cu el sa-l intrebi ud vrea sa ajunga daca intr-adevar te place sau nu. si in legatura cu fostul eu zic sa-l ignori sunt destui baieti care sa stie sa te respect si sa nu-si bata joc de o fata
. sper ca te-am ajutat :*

| adinapopescu a răspuns:

E plina lumea de ei, nu te stresa asa tare. daca totusi vrei sa incerci uite aici interpretari:
http://herlife.ro/sa-descifram-un-pic-spusele-barbatilor/