| helpmoi a întrebat:

Pai, am observat ca 2 fete de la mine din clasa ma plac, dar eu NU le plac! As vrea sa scap de ele cumva, dar nu vreau sa le supar... Mersi!

Răspuns Câştigător
| BeiiBiiiyoo a răspuns:

Pai... eu as spune sa stai o vreme mai departe de ele, dar sa nu le-o spui asa in fata! Da.le de inteles ca esti interesat de altcineva, dar un sfat : Nu le da chiar asa de.o parte, ca poate cine stie? Te vei indragosti vreodata de una din ele si... intelegi tu happy
In plus nu ar fi frumos sa le frangi inima. sad Sunt fata si eu una nu m-as simti okey straight face
Dar ma rog... ideea este sa fii delicat si prudent, sa nu fii badaran, ca nu rezolvi nimic, ba chiar vei incurca mai tare situatia love struck
Daca ai vreo intrebare sa-mi spui, ca vad ca de la un timp sunt Dr Love laughing
Fundita doar daca consideri ca te.am ajutat sau vot love struck
O zi minunata in continuare kiss***

6 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Și? Nu le bagi în seamă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macar sa le-o tragi.
Zi-le individual, ca vrei relatie doar pe sex si gata, asa-ti capeti experienta, ca atunci cand dai de o tipa buna, sa o dai pe spate.
Pe de alta parte, ce dracu ai? Esti barbat, daca nu-ti place, zi-i asta, ca nu moare.

| 7639781254 a răspuns:

O sa-ti spun cum fac eu cu baietii care ma plac, dar pe care eu nu-i plac: ignoranta. Efectiv, le ignori! Nu le bagi in seama, nu razi la glumele lor (asta ar putea parea dur, dar crede-ma pe cuvant ca fetele isi fac iluzii si daca le saluti), nu vorbesti cu ele decat daca te intreaba ceva. Doar daca sunt retardate nu si-ar da seama ca nu le placi. Sa presupunem ca una e retardata si ca nu-si da seama ca nu o placi si insista, poate chiar te intreaba daca vrei sa fii cu ea...in cazul asta, ii explici frumos ca sentimentele tale nu corespund cu ale ei si sunt sanse mari sa scapi laughing Bafta! :*

| benga94 a răspuns:

Un sfat bun de la mine pentru tine! Sa tii minte, nu trebuie sa ierti nimic, ii place de tine fa in asa fel sa iti placa si tie de ea ca sa obtii ce trebuie, nu trebuie sa ierti nici o fata pentru ca mai tirziu vei regreta, iti spun din propie experienta! Pretentii sa ai la aia care o sa o iei de nevasta nu la pustoace care te distrezi cu ele!

| Camy149 a răspuns:

Explicale k pentru un moment e mai bine sa fiti doar prieteni, dar sa nu le ranesti, fetele sunt sensibilewinking.