| Enigmă a întrebat:

Cum sa scap de un baiat care ma place foarte mult? Si eu il plac dar a devenit cam enervant si vreau neaparat sa scap de el, avand in vedere ca nu vreau sa il supar straight face? [va rog fara `spune-i in >fata`:"] dau funditawinking:X

Răspuns Câştigător
| Necunoscută a răspuns:

laughing

ştiu că nu e deloc plăcut când băieţii devin enervanţi şi.insistenţilaughing

Când eram în 1-4 [I-IV] era un băiat -> coleg, care tot timpul se uita la mine, în pauze era căţel după minehappy. Îi făceam mutre, nu-l băgam în seamă, eram micălaughing. O dată chiar l-am bătut!? Îţi vine să crezi?rolling on the floor Eram cu 2 fete [se ţinea şi după ele], i-am dat o mămăliguţă de-aia mai micăhappy şi gata.

În fine, mă năvălesc amintirilelaughing

În legătură cu povestea ta thinking faza cu spune-i în faţă e cam nasoalăstraight face Eu una, nu m-aş simţi bine dacă mi-ar spune cineva aşa direct: Marş de aici că mă enervezirolling on the floor

Vorbeşte cu el, spune-i că ai pe altu`big grin Tu nu vrei nimic serios cu el (o relaţiehappy ) dar vrei să rămâneţi foarte buni amicihappy Ca fraţii. Spune-i că n-are rost să îşi facă iluzii, a lui n-o să fiilaughing) Nu vrei să îl răneşti, dar nici nu vrei să ocoleşti prea mult, poate aşa îl vei rănii mai tarestraight face.

Mai povesteşte cu el, întreabă-l ce fel de fete îi plac, chestii, trestiihappy

Spune-i că vrei să ai puţin spaţiu cu fetele tale, dar nici nu o să uiţi de el. O să mai vorbiţi la telefon, pe net, vă mai întâlniţi pe afară. etc.

happy Sper c-o să fie bine!love struck Aş vrea să se ţină după mine unul frumoslove struck să-mi placă şi mie day dreaming. Vise peste vise oh go on

Trezirerolling on the floor!

Pupicei tongue

2 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

E dificil de dat astfel de sfaturi. Cred ca numai voi sunteti in masura sa rezolvati problema. Oricum cineva va fi afectat pana la urma dar... altfel nu se poate. Pacat ca va placeti amindoi si cu toate astea lucrurile nu sunt tocmai OK.
Deh... ale tineretii valuri...

| Азбука a răspuns:

Explicandu-i frumos, ca intre voi, mai mult decat o prietenie, nu poate exista altfel de relatie.