| Alex_Christy_1996 a întrebat:

Pai cum sa va spun. :
Imi place o fata foarte mult, tin la ea chiar foarte mult(nu sunt impreuna cu ea), dar nu o pot intelege, azi se uita la mine de parca nu ma mai vazut de 5 ani, si intoarce capul dupa mine, iar dupa cate-va zile zice ca sunt enervant straight face...
Nu o pot intelege, si mi-e cam rusine sa ii spun ca tin la ea ( desii ea stie asta), si ei ii e rusine, deci e cam greu si sa ne salutam, pur si simplu nu inteleg dc spune ca sunt enervant, cand ea tot dupa mine se uita, peste tot unde ma duc dau de ea si incep picioarele sa tremure, inima sa bata, iar dupa ce trec, simt un gol imens in suflet sad, nu stiu ce sa mai cred.
Prietenii imi spun sa intru cu ea la o discutie, alti imi zic sa ii spun ca imi place de ea, dar pur si simplu sunt rusinos din fire, si ea e la fel ...deci va rog un sfat.

Răspuns Câştigător
| queenofsaigon a răspuns:

Poate eşti enervant în alt sens... poate o enervează faptul că nu faci niciun pas.

Eu zic să prinzi un moment în care să fiţi singuri şi să o întrebi de ce eşti enervant, dar într-un mod mai jucăuş. Vezi cum evoluează lucrurile de acolo.

| Alex_Christy_1996 explică (pentru queenofsaigon):

Am vorbit cu ea, si mi-a spus ca o enerveaza faptul ca nu am tupeu...de aici voi vedea eu ce voi face, multumesc de raspus :d

2 răspunsuri:
| tenutza a răspuns:

Invit-o si tu la un film la cinema(ca asta nu e rau) si stai asa, mai spre scaunul ei, una alta...vezi cum reactioneaza. fii tu insati