| Lewandowski a întrebat:

Poveste e in felul urmator : iubesc enorm o fata, i-am spus ca o plac, iar ea mi-a spus sa nu ma supar, dar nu a simtit asta niciodata, asa ca ea crede ca nu ar avea rost sa incerce. Am inteles-o perfect, insa nu prea ma pot obisnui cu ideea. I-am spus asta dupa ce s-a despartit de prietenul ei, apoi si-a facut un alt iubit, de care s-a despartit recent. Eu nu pot renunta, o vad zilnic, si nu ma sa stau fara sa ma gandesc la ea. Asa ca m-am gandit sa-mi joc si a2-a sansa. In ciuda refuzului ma gandesc ca acum de 1 martie sa-i iau un buchet de flori si un cadou mai special, sa-i spun sa ne intalnim desi nu avem o relatie, si sa i-l ofer, cu gandul ca poate, poate. am o sansa sa-si schimbe parerea... Sunt foarte incurcat, e cea mai potrivita fata pe care am intalnit-o pana acum, si chiar o vreau!

Acum intrebarea este, credeti ca ar trebui sa incerc a2-a oara prin a-i spune din nou cat de mult o iubesc si a-i face acel cadou? Si inca ceva, cum sa aflu pana atunci daca-l mai iubeste pe acel baiat, sau daca s-au certat definitiv sau doar pentru o perioada, sau sa stiu daca acela mai incearca sa se impace cu ea, pentru ca ma gandesc ca poate se vor impaca pana atunci, si astfel nu as vrea sa ma bag in relatia lor, mie se pare urat... Va rog, un sfat mai complex putin! happy Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Nu vreau sa iti daram visele dar daca a zis ca nu e nu, chiar daca incerci tu si a doua oara, si eu am facul la fel mai de mult, i am zis unei fete ca o plac si ea a zis ca nu are rost. am stat ce puteam sa zic, intre timp a fost cu altul care era ff idiot si dupa ce s au despartit mi am jucat a doua carte dar degeaba, oricum acum stiu ca eram prea bun pentru ea si ma bucur ca nu a acceptat atunci laughing Dar vezi tu, daca ea te placea sau era ceva, vorbeati mai mult si ai fi stiut cum sta toata treaba cu prietenul ei.

| Lewandowski explică (pentru Vvistula):

Mda, ai dreptate, dar nu prea ma pot obisnui cu ideea, iar asta ma face sa mai incerc odata, desi tot zic sa renunt... Stii o modalitate prin care pot afla daca mai este cu acel baiat?

| Vvistula a răspuns (pentru Lewandowski):

Poti sa o intrebi ca nu te mananca si daca te intreaba de ce si vrei sa mai incerci odata ii spui ca o placi daca nu ii zici ca din curiozitate.

| corbulalbrosu a răspuns:

Tu cum ai reactiona daca o fata pe care nu o placi deloc, una nesuferita pe care nu ai acceptao chiar daca ar fi unica si/sau ultima fata si ea te-ar agasa si s-ar crampona sa deveniti iubiti cu orice pret contrar vointei tale, declarandu-ti iubirea ei nemarginita. Incearca ecest exercitiu de imaginatie inainte de a actiona din nou.

| LoveSleep a răspuns:

Nu...
Și da, nu!
Din moment ce te-a refuzat n-ar trebui să mai insiști. N-o să schimbi mare lucru indiferent ce ai încerca.
Dar dacă vrei, nu e chiar imposibil. Nu trebuie să-i spui direct că o placi și să-i faci nu știu ce cadou, deoarece o să fie degeaba. Tu crezi că dacă s-a despărțit de nu știu cine și-o să-i spui că o placi o să-ți răspundă pozitiv? Orice ai face, părerea ei despre tine rămâne aceeași. Momentan.
Singurul lucru pe care l-ai putea face e s-o faci să te placă. Vorbește cu ea. Nu-i spune că o placi, fără complimente aiurea, fără nimic, doar vorbiți. Fă-o pe ea să te placă prin felul tău de a fi. Fii amuzant, serios când e nevoie, complimenteaz-o uneori, fii lângă ea, tachineaz-o ș.a. După ceva timp poți s-o inviți la un suc, un film sau o plimbare unde îi spuneți că o placi. (Tu și trandafirul)

| Lewandowski explică (pentru LoveSleep):

Pff, da ai si dreptate, dar nu prea stiu ce as putea sa vorbesc cu ea, n-am nicio idee, deja am intreba-to destule, nu stiu ce subiect sa mai adaug. Ceva idei?

| Doub a răspuns:

Nu, o sa te creada un disperat. Ai putina rabdare.