| iAngel a întrebat:

M-am certat cu prietena mea, avem 4 luni impreuna, si a fost o prostie. am fost gelos si la nervi am spus ca nu are rost relatia noastra daca ne suparam mereu, si ea a spus pe urma ca bine daca asa consider eu, asa va fi, de ce sa sufar eu mereu din cauza ei, si pe urma mi-am cerut scuze in fata ei i-am spus ca am spus alea la nervi, ca imi pare rau, ca e vina mea si ca nu se va mai intampla, sa imi dea o sansa sa vada ca ma schimb, o iubesc mult si nu vreau sa o pierd, fratele ei mi-a spus ca este incapatanata de la un timp si foarte orgolioasa, si ma gandeam sa o las impace sa nu mai vorbesc cu ea deloc(ea spunea sa ramanem prieteni, cand ne vedem sa ne salutam ca nu este greu, sa mai vorbim la telefon daca vreau) si sa o las impace sa nu mai vorbesc deloc cu ea, si pe 1 Martie sa ma duc la ea acasa cu un buchet de flori si un cadou pentru ea, si sa imi cer scuze fata in fata(invatam dupa-masa la liceu si ma duc dimineata la ea acasa) Sau cum o pot re-castiga?

11 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Fai o mica surpriza, flori o scrisoare de dragoste.Si un cado. crezi ca te va refuza?

| kaylla a răspuns:

Dragul meu, tu ai gresit iar acum vrei sa-i demonstrezi ei ca esti nevinovat?! Nu mai inteleg nimic... Daca ai gresit fiind mult prea gelos decat ar trebui si te-ai despartit de ea, acum de ce vrei sa o faci pe indiferentul cu ea daca totusi vrei sa se intoarca la tine? Cred ca ar fi cazul sa o surprinzi cu cat mai multe lucruri frumoase si eventual de 1 martie sa o rogi sa mai dea o sansa relatiei voastre. Daca totusi va impacati nu mai fi atat de impulsiv si gelos si cel mai important lucru cand ai ceva de zis discuta cu ea nu cu altii! Mult succes!

| Alex_1359 a răspuns:

Sincer nu ti-am citit toata povestea cum te-ai despartit de ea, am citit doar pana la "pe urma ca bine..." daca ti-a zis asta, si nu a incercat sa te impiedice sa nu va despartit inseamna ca si ea vrea acest lucru' parerea mea ^^, faci cum vrei

| Prochill a răspuns:

Fratele meu, sfatul meu e sa nu mai fi gelos daca e sa te iubeasca cu adevarat nu te va insela vreodata si acum daca sunteti impreuna nu trebuie sa va inchideti in voi fara prietenii si fara viata voastra personala.Iti spun eu ca ea face asa sa te faca pe tine sa te rogi de ea fi si tu putin mai rece cu ea cand face asa si pe 1 martie du-te la ea asa cum ai zis, BAFTA!

| iAngel explică (pentru Prochill):

Multumesc de sfat, asta si voi face, voi fi foarte indiferent,ca si cum nu ar exista(daca incearca sa ma sune sau sa ma bage in seama la liceu,nu vorbesc absolut deloc cu ea,sau ii starnesc curiozitatea si spun,nu pot vorbi acum,ma duc in clasa sa vorbesc cu cineva,si la telefon la fel, zic ca trebuie sa sun pe cineva) vad eu cum fac, si pe 1 martie ma duc si ii cer iertare si ii spun ca m-am schimbat,ma port indiferent zilele astea sa vada ca nu depind de ea, si ca pot si fara ea, si poate isi re-aduna sentimentele.Am mai fost odata certat cu ea si am gresit mi-am cerut scuze toata ziua de ea,cand era la liceu,am fost in fiecare pauza la ea am vorbit,am vrut sa o sarut,si s-a purtat indiferent si seara mi-a spus ca d-abia putea sa se abtina sa nu imi ia fata in maini si sa ma sarute,sper ca si de data asta este la fel, orgoliul din ea, cum a spus si fratele ei

| deny_1602 a răspuns:

Eu consider ca e bine cum ai spus tu de 1 martie sa mergi la ea cu un buchet de flori si sa ii ceri scuze, dar zilele astea las-o si daca nu te suna te duci de 1 martie la ea

| iAngel explică (pentru deny_1602):

Da o sa o las impace pana pe 1 martie,rezist pana joi sa nu vorbesc deloc cu ea,o sa vada ca sunt schimbat,si nu stiu daca ea va incerca sa ma sune etc, dar daca va incerca, nu voi vorbi cu ea

| deny_1602 a răspuns (pentru iAngel):

Imi poti spune cati ani ai?

| deny_1602 a răspuns (pentru iAngel):

Sa ma anunti daca te impaci cu ea ok?
iti urez succeshappy

| iAngel explică (pentru deny_1602):

Am 17 ani, ea face 16 ani in martie acum,si ne-am certat dintr-un motiv banal,am fost gelos ca s-a dus la discoteca timp de o ora cu fratele ei,si am zis ca nu are rost relatia noastra daca se duce la disco fara mine,si pe urma mi-am deschis ochii si i-am spus ca din gelozie am facut asta, si a zis ca nu sunt cam tarzii scuzele?(Le-am spus a doua zi.) Ca i-am spus prietenei ei cele mai bune ca nu are rost relatia daca ea face chestia asta, si s-a enervat ca a aflat de la prietena ei si nu de la mine ca sunt suparat pe ea.si chiar imi cer iertare si stiu ca am gresit, o las impace zilele astea si de 1 martie,ma sui pe scuter,ma duc la ea acasa dimineata(este singura acasa, fratele ei la liceu si mama ei + tatal ei, sunt plecati la munca) si imi cer scuze si altceva nu stiu ce sa fac. o sa ii spun ca m-am schimbat si ca e un motiv banal la o relatie perfecta ca a noastra(Suntem de 4 luni impreuna dar am facut atat de multe, parintii nostri sunt de acord cu relatia noastra, ne iubesc reciproc.)

| MateiM a răspuns:

Mai baiatule, 4 luni sunt multe. Dar te gandesti ca poate s-a plictisit de tine, place un alt tip sau este impreuna cu altu? Tre sa reactionezi repede.