| anonim_4396 a întrebat:

Povestea e cam asa" m-am indragostit de o amica, i-am marturisit dragostea si am intrebat-o daca si ea ma place, noi fiind prieteni foarte apropiati. ea mi-a spus ca si ea ma place dar nu vrea sa ma faca sa sufar. replica mea a fost ca nu are cum sa ma faca sa sufar...in fine, cert e ca raspunsul ei nu a venit inca(a trecut o saptamana). Voi ce ziceti? am vreo sansa?

Răspuns Câştigător
| คиค a răspuns:

Bună, Tazz happy!

Răspunsul ei depinde de mai mult lucruri, cum ar fi: de cât timp sunteţi prieteni buni, felul în care i-ai mărturisit faptul că îţi place de ea, dar nu în ultimul rând sentimentele ei faţă de tine.
Chiar dacă şi ea ţi-a spus că te place, probabil nu e foarte sigură pe sentimente pe care ţi-le poartă şi tocmai de aceea a avut nevoie de o perioadă să îşi pună ordine în gânduri. O săptămână este cam mult ce-i drept, dar speranţa moare ultimawinking.
Te-ai gândit vreodată că şi ea ţine mult la tine, dar ca la un frate? Sau, te-ai gândit că un răspuns negativ ar putea fi urmare unei temeri, şi anume aceea de a nu te pierde?
Eu cred că singura metodă de a afla ce simte este să stai de vorbă cu ea.
Vorbeşte-i deschis şi fii direct. Dacă şi ea va face la fel, atunci când îţi va da un răspuns fie el afirmativ sau negativ îl va şi argumenta.

Baftă happy!

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O saptamana e cam mult.
Si,saptamana asta,a trecut dupa ce raspunsul ei a fost preponderent negativ,o incercare nereusita de refuz.
Nu prea cred sa ai sanse, regret.
Oricum, speranta moare ultima!

| MiK3L a răspuns:

Nu cred... am patit si eu exact la fel si aceeasi chestie mi-a zis. Acum, mi-e scarba de ea...ca sa zic asa. Dar poate ai mai mult noroc decat mine! Bafta thumbs up

| Jameson a răspuns:

Nu cred. E greu sa treci de la amici la iubiti. Dar poate...

| XTazzX a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca in saptamana asta nu am putut vorbi pentru ca e plecata in alta tara in vacanta