| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani, in clasa a 7-a si imi place foarte mult de o fata de aceeasi varsta ca a mea.

Eu le-am spus prietenelor ei ca o plac pe bune, ele banuiesc ca i-au transmis de atunci ca o plac, spunandu-mi ele dupa cateva zile ca si ea ma place, dar crede ca fac misto pe tema asta si ca nu este nimic serios.

Eu fiind mai timid, am asteptat ca ea sa faca ceva, dar nimic! Asa ca doi prieteni apropiati ma tot incurajau sa fac o miscare, sa o iau in brate, sa o pup pe obraz etc. asa ca am luat-o in brate de 2 ori pe bune si de 3 provocat.

A trecut o saptamana, doua, de atunci si astazi pur si simplu cand i-am spus sa imi arate ceva de pe telefon, mi-a spus ca nu ma suporta si ca nu merit nimic. Astazi cand am vorbit cu un prieten ca se poarta rece, din senin mi-a spus ca ma place, ca asa se poarta si el cu fata de care ii place.

O prietena de a ei, cand a intrebat-o pe fata respectiva (tot acum o saptamana) daca ma place, ea a spus ca nu, dar prietena ei a spus sa nu mai minta, ca aseara au vorbit pe Instagram si la un moment dat a venit vorba ca m-ar cam placea putin fata respectiva, ramanand fara cuvinte si urmand sa schimbe subiectul si acum sunt foarte confuz, de ce din senin se poarta urat cu mine.

Vreau sa fac o mica paranteza ca nu o prea pot scoate la suc sau ceva, pentru ca eu nu stau la oras si fac naveta, la fel si ea.

Astept raspunsuri, bye bye.

Răspuns Câştigător
| ℓαυяα a răspuns:

Fa ti curaj și vorbește cu ea.

2 răspunsuri:
| LupusDei1993 a răspuns:

Nu exista dragoste la varste asa fragede.

| Sahara1900 a răspuns:

Nu crezi ca ai presat-o prea mult? Era de ajuns sa incepi sa vorbesti dreptat cu ea si dupa aceea sa o faci sa te placa, nu te lua dupa urechea lumii! Acum incearca sa iti ceri scuze printr un mesaj daca ai presat o si ii zici ca o cam placi. Vezi dupa aceea ce iti zice ea, fetele sunt greu de cucerit!