| anonim_4396 a întrebat:

prietenul meu are 18 iar eu 15, credeti ca poate fi ceva intre noi? sau dragostea nu are virsta? eu singura nu stiu ce sa mai cred, mi-a spus ca ma iubeste, totusi nu il cred.
p. s. ne intalnim de 2 saptamini
cind esimm se comporata foarte frumos, ma cuprinde, ma saruta, imi spune cuvinte frumoase happy
dar nu ma suna asa des cum imi doresc eu si imi scrie foarte rar, si cand esim, esim doar seara...
eu totusi vreau sa inchei relatia asta, nu-mi place cind cineva se foloseste de mine sad
careva sfaturi? FUNDITA la cel mai comlex si ajutator sfat!

Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Pai sincer sa fiu si nu vreau sa te dezamagesc dar Cred ca el doar se foloseste de tine! Pai cum sa te iubeasca cind va cunoasteti doar de doua saptamani! Stii ce inseamna pina sa ajungi sa spui cu adevarat ca iubesti pe cineva! Sa treaca ceva timp iar in acel timp sa treceti cu bine peste tot felul de intamplari cu bune si cu rele iar relatia sa continua Sa se intample ceva in asamblu relatiei sa poti spune ca iubesti acea persoana! Cu siguranta este doar un profitor care doar doreste sa ajunga intr un singur loc si cit mai repede si doar atit nimic mai mult! iar daca mai esti si virgina te asigur ca isi doreste doar sa mai faca si sa mai treaca in...o alta victima ...intelegi? Succes si ai grija de tine nu mai fi atit de naiva si deschide ochii largi deschisi! Noi Baieti cateodata suntem ca niste lupi"cu haine de oite Blande pe noilaughing)

10 răspunsuri:
| Lavidaloca a răspuns:

Nu vreau sa iti scad moralul, dar stim cu totii ca baietii se maturizeaza mai greu decat fetele.La 18 ani nu cred ca ii arde de relatii serioase si mai ales "ca te iubeste " dupa 2 saptamani.Eu cred ca face toate astea ca sa obtina ce-si doreste de la tine, dupa care te lasa. Tipic baietilor care umbla cu pustoaice.
Sfatul meu e sa-l lasi si sa-ti vezi de treaba ta :*

Răspuns utilizator avertizat
| Angelique1 a răspuns:

Baietii la 18 ani vor sex, el nu te va astepta 3 ani, iar daca vei incerca mai repede el risca inchisoarea si stie asta.eu cred ca te ia drept,, fata care umple golul''fara suparare.tu pari o fata de treaba meriti un baiat care sa isi dedice tot timpul tie.asta e iubirea.comportamentul frumos poate fi de forma, multi se prefac, vorbele frumoase sunt usor de spus dar greu de simtit. daca simtea ceva pentru tine statea mai mult cu tine si vb mai mult

| Syotos a răspuns:

De unde estihappy?

| Vikky2209 a răspuns:

IntorsDiniad nu m-ai sezamagit deloc, mi-am dat seama de aceasta de ceva timp, acum problema este cum sa-i spun ca nu mai doresc sa es cu el si nici sa-l vad? sad

| Vikky2209 a răspuns:

Angelique1 mersi mult de cuvintele frumoase :*, dar din pacate asta este realitatea sad

| Marius1092 a răspuns:

Eu am 19 ani iar prietena mea are 15. Suntem impreuna de 5 luni chiar pot spune ca ne iubim. Daca e mai mare ca tine cu 2-3 ani nu inseamna ca nu poate fi nimic intre voi. Eu zic sa te gandesti bine inainte sa iei o decizie. Poate chiar tine la tine. Poate o sa-ti para rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm si eu am aceeasi varsta si am o relatie de lunga durata cu un baiat de 18 ani. Dupa primele 2 saptamani si mie imi spunea ca ma iubeste,si chiar se indragostise de mine,eu nu eram chiar asa indragostita de el precum era el.Dar el e un baiat de treaba si ma suna deseori,poate imi doream chiar mai des nu stiu,dar nu toti sunt asa,poate el vrea sa se foloseasca de tine,tu trebuie sa iti dai seama ce fel de baiat e dupa comportamentul si gesturile lui,da-i sansa sa il cunosti,apoi pune-i eticheta,eu zic sa mai astepti pana la despartire, poate o sa iasa ceva frumos, dar totusi nu te lasa pacalita.Nu e iubire in 2 saptamani,poate e indragostit,dar se inseala,iubire nu e, sau incearca sa te insele pe tine, afla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci iubita mea e mai mica cu doi ani si nici ea nu prea ma crede. Iubirea nu are varsta si nici limite! Nu se foloseste nimeni de tine, stai linistiawinking Nu incheia relatia, ca e frumos cand simnti ca zbori cu cinevawinking O sa-ti para rau dupahappy

| EverythingWillChange a răspuns:

Bună, Vikky.
Eu cred că ar trebui să te gândești de 2 ori înainte să iei o decizie. Am 15 ani și sunt împreună cu un băiat de 18, pe 3 Martie facem un an de când suntem împreună și chiar dacă au mai existat certuri, ca în orice cuplu, ne înțelegem destul de bine. Ai putea să discuți cu el înainte și să-i explici că ai vrea să comunicați mai mult. De ieșit nu știu ce să zic, și noi ieșim tot seara. Bănuiesc că tu ziua ești la școală, ce vrei mai mult de atât? Poate nu se folosește de tine, ai grijă ce faci, să nu-ți pară rău și după să întrebi cum să faci să te împaci cu el. Trimite-mi un mesaj cu id-ul tău dacă vrei și mai vorbim pe mess. Sper să faci alegerea corectă, succes.