| LoveIsLove4Ever a întrebat:

PRO sau CONTRA LGBT ( Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender ).

Răspuns Câştigător
| Mtz_Genny_1998 a răspuns:

Sunt bisexuala, so sunt PRO, logic, nu? happy

27 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Nu e chestia de PRO sau CONTRA, iubesti pe cine vrei tu, nu cred ca sexul partenerului sau a persoanei de interes trebuie sa fie o bariera pentru a avea o relatie. Nu mi se pare ciudat sa vad doi baieti sau doua fete ca se saruta, cum nu mi se pare ciudat sa vad ca un baiat si o fata se saruta. Preferintele sexuale nu au de a face cu personalitatea si nu caracterizez o persoana dupa faptul ca e gay/bi/hetero, ci dupa cum se comporta.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Nici PRO nici CONTRA...fiecare isi vede de viata lui si de treburile lui, doar ca unele persoane daca vad pe strada gay sau lesbi imediat incep sa comenteze si spun "uitate la alea/aia sunt gay/lesbi", de fapt ce ii doare pe ei de orienterea lor sexuala, asta e, asa a fost sa fie si gata...sincer la mine in oras nu stiu daca sunt dar cand stateam in Italia vedeam multi mai ales la discoteci cluburi sau la mall-uri si nu aveam nimic impotriva doar ca unii baieti gay erau destul de dragutiwinking

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

"Popoland" - Haha, mor. laughing

| aumih16 a răspuns:

Mie imi este indiferent la urma urmei si ei sunt tot oameni chiar daca se iubesc barbat cu barbat femeie cu femeie baiat cu baiat fata cu fata si au apucaturile alea ciudate dar asa sunt ei totusi nu ai ce sa le faci daca asta este alegerea lor eu zic spun ca ar trebui respectata dar la noi e mai greu de acceptat lucrurile astea poate in alta tari da acolo ca esti respectat nu iti este rusine sau ceva stie ca esti cum esti si te lasa in pace sigur ca sunt oameni care nu suporta tipurile astea de lgbt lesbian gay bisexual transgender si zic spun ewww sunt scarbosi e dezgustator sau mai stiu eu cum da dar lor le place asa si se iubesc care este problema nu stiu chiar nu inteleg in fine

| Mussette a răspuns:

Nu-s nici PRO, dar nici CONTRA.
Fiecare cu viata lui. happy

| j1NNNx a răspuns:

O sa iti dau un raspuns rapid. CONTRA! happy Argumentele le vezi mai sus

| 1DeadMemories a răspuns:

Nu inteleg de ce va intereseaza pe voi ce face cineva cu viata lui intima.Va dati de ceasul mortii de parca v-ar penetra pe voi. Inteleg sa fim suparati pentru abordari libidinoase.Din pacate, abordarile libidinoase (parere de femeie) vin din partea masculilor hetero.Mie nu mi s a intamplat sa ma abordeze vreo fata sa-mi propuna sa-mi faca un cunnilingus happy, in schimb, s-au gasit o gramada de fatalai sa-mi ceara asta.

So, fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu fundul lui atata timp cat nu-mi lezeaza intimitatea.

Răspuns utilizator avertizat
| RedDeath a răspuns:

Eu tin cu ratiunea, nu cu poftele trupesti, ca nu sunt animal condus de sex.

| Geezgirl a răspuns:

Sa spun eu cum sta lucrurile. Ok, e neobisnuit sa vedem un cuplu de gay ( se aplica si pentru celelalte), asta fiindca ei au avut bun simt si nu s-a afisat in fata noastra.
E o chestie religioasa, am inteles, insa nu se presupune ca Dumnezeu ne iubeste pe toti? Ca fiecare lucru este dat de la Dumnezeu?
Ii admir pe acei oameni, fiindca au curajul sa spuna ceea ce simt. Nu ei fac aceasta alegere! Pur si simplu simt o atractie fata de o persoana de acelasi sex.
Cum ramane cu dreptul de a fi indagostit? Ei ne respecta pe noi, noi de ce nu am face-o? De ce trebuie sa discriminam astfel de persoane?

Cand vezi un cuplu de gay, indragostiti, tinandu-se de mana si uitandu-se unul in ochii celuilalt, realizezi ca parerea ta nu conteaza. Sentimentele lor nu o sa se schimbe. Tu te plangi ca nu ai noroc in dragoste, iar ei au gasit iubirea adevarata.
Suntem oameni! Hai sa ne respectam sentimentele si sa lasam prejudecatile.

Sunt PRO, pentru ca simt compasiune pentru semenii mei.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Geezgirl):

Ce mult mar bucura sa gandeasca toti ca tine... din pacate train intro tara de homofobi, nu orientariel conteaza ci persoana in sine. ce daca arata ca o musaca vomata ( scuzatimi expresia ) el poate fi cel mai bun prieten si cel care te intelege cel mai bine dar totusi am observat ca cuplurile lesbiene sunt apreciate de catre barbatii hetero sau saracii Hemafroditi de care ORICINE ar sta la minim 7 Km de ei. si ei sunt oameni. totusi nu inteleg de ce apropae toti se feresc de LGBT? parca i-ar f**te pe ei serios acum

| Alisse a răspuns:

Pro.

| StEfyOrOs12999 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... adica e foarte ciudat sa vezi un cuplu de gay sau lesby pentru ca... e pur si simplu ciudat. Dumnezeu a lasat pe pamant un barbat si o femeie pentru ca doar asa se pot face urmasi, ca sa zic asa... doi barbati sau doua femei nu pot face copii... deci daca lumea ar fi plina de gay sau de lesby... nu ar mai exista viata pe pamant. In zilele noastre e ceva ciudat sa fi gay sau lesby dar in viitor parca vad ca va fi ciudat sa fi normal pentru ca sunt tot mai multi gay si lesbyence. Deci...

| LoveIsLove4Ever explică (pentru StEfyOrOs12999):

Motivul asta e societatea, nu te nasti gay intotdeauna, da intr-adevar este si genetic dar mediul de viata determina sexualitatea si cunosc cazuri adevarate in care din cauza cruzimii societatii un prieten a devenit Gay, inca sunt prieten cu el, nu am nimic in potriva atata timp cat nu se da la mine. ( In cazul in care ce spui tu e plauzibil desi nu ) si cuplurile lesbi vor sa aiba copii, si cuplurile gay pot dona **** si asa mai departe, nu este obligatoriu ca fatul sa fie de aceiasi sexualitate. si de unde stii tu, eu sau oricine pe planeta ca domnezeu, raiul, iadul d**lul exista? de unde stim ca a lasat un barbat si o femeie? ce certitudine ave? poate a lasat un cuplu gay, unu lesbi si unu straight. nimic nu e sigur acumm nu zic ca nu cred, cred ca exista ceva doar ca nu stiu ce. atata timp cat nu am o certitudine nu am cum sa cred in ceva ce poate exista poate nu. Pana la urma nu conteaza sexualitatea, nu conteaza cum arati sau cat de bogat esti conteaza persoana respectiva, partea sufleteasca, poate o persoana izgonita de societate pentru conditia fizica ( experienta ) stie mai multe ca unul "normal", poate el poate fi un prieten mai bun ca toti cei ce se cred "normali", pana la urma toti suntem oameni si ar trebui sa ne acceptam cu defecte cu tot, nimeni nu e perfect

| MichaelChristi a răspuns:

Pai sunt gay deci PRO nu? :3

| TroylerShipper006 a răspuns:

PRO