| anonim_4396 a întrebat:

Raspunsuri sincere va rog si fara misto-uri si glume. Nu aici e locul. Intrebarea pentru baieti : Cum iti dai seama ca o fata te place? La voi cum a fost? Cum iti dai seama ca o colega te place, doreste sa fiti prieteni? Care ar fi semnele? ( bineinteles daca si baiatul se implica sa construiasca o relatie de prietenie) In aceasta situatie sunt si eu : Indragostit de o colega, doresc sa fim prieteni in viitor. Suntem simpli colegi acum. Ea mereu este intelegatoare cu mine, vorbeste, zambeste si rade mereu, ma ajuta, ne simtim bine. Nu ma evita. La cursuri (suntem studenti) mereu stam impreuna in banca. Recent am fost chiar si in excursie, doar noi doi (din grupa noastra) si ne-am distrat mai ceva ca doi copii. A fost frumos, de dimineata pana seara. Mi-a zis ca ziua aceasta n-o voi uita repede, si chiar asa si e. Vorbeste frumos cu mine, ma binedispune mereu. O seara frumoasa sa aveti! Si inca ceva ce m-a uimit. Cand ne-am intalnit azi, glumind a exclamat ceva de genu, nici eu nu am inteles bine, dar nu am intrebat :,, A venit cavalerul meu ". La ce s-ar fi putut referi,, cavaler"? Sper sa nu ma insel, dar asa am auzit.

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu nu realizezi ca fata asta te place si inca foarte mult?
Ce altceva sa mai faca biata fata?!?
Iti zambeste,iti vorbeste,glumeste cu tine,rade la glumele tale,te complimenteaza,numai sa te ceara de barbat mai lipseste!
Statusul ei feminin e ingrat,fata e foarte bine crescuta si,conform bunului simt,crede-ma,a facut tot ce e posibil sa intelegi ca te place!
E randul tau acum,nu sta ca o momaie.
Daca vine ziua ta,fa bine si invit-o TU sa iti serbezi ziua impreuna cu ea, explica-i ca nimic altceva nu iti doresti mai mult de ziua ta.
Si uita de cadou, va veni oricum, fata e educata si stie foarte bine ce se cuvine.
Dar ajut-o si tu, devino cu adevarat cavalerul ei!
Bafta si la multi ani!

| anonim_4396 explică (pentru greece12):

Multumesc! Asa voi face. Zile frumoase sa ai si tu!

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte bine, sa indraznesti mai mult si sa te...gandesti mai putin, lipseste actiunea din partea ta!
Sa fii iubit!happy

| TitiDrLove a răspuns:

Hai amorezule, n-o mai arde aiurea cu gandurile! E mai mult decat evident ca te place si daca n-o faci acum poate ti-o ia altul inainte sau poate va intelege ca nu iti doresti mai mult de atat si se va obisnui cu gandul asta. Esti cavalerul ei, esti barbat, da-on mama masii de treaba si spune-i ce simti. Casa de piatra

| anonim_4396 explică (pentru TitiDrLove):

Multumesc. Asa voi face!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu, mai urmeaza cadourile de zilele de nastere. In 30 mai e ziua mea. Sunt curios daca voi primi ceva, sau imi propune o iesire undeva (restaurant, concert, etc)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu cred ca va placeti reciproc, mai mult de atat ce sa zic?