| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Am o colega de clasa cu care sunt foarte bun prieten, si a cam inceput sa imi placa de ea, dar nu stiu cum as putea sa imi dau seama daca si ea ma place sau sa ii dau de inteles ca o plac, deoarece amandoi suntem genul mai putin sociabili si mai "ciudati" ca sa zic asa. Seara cand iesim, de obicei iesim doar noi doi, suntem un grup de 4 prieteni, dar ceilalti 2 nu tare ies cu noi. Ea este foarte greu de inteles, pentru ca odata vorbeste frumos cu mine si ne distram, dupa care ma critica, dar de obicei me intelegem si a zis ca se simte confortabil cand este cu mine si cam toti cu care ne intalnim cred ca noi suntem impreuna. Iar legat de aspectul fizic, ea mi se pare foarte frumoasa, dar ea se desconsidera, iar eu nu tare cred ca sunt de ea fizic, dar nu stiu, poate si eu ma desconsider doar.De asemenea, este cand imi spune de alti baieti ca sunt frumosi, si imi critica aspectul meu fizic si imi spune chestii de genul "daca o sa ne gasim pe cineva", ca mna amandoi suntem cam singuratici, deci nu tare stiu ce sa cred.
Am mai citit pe internet ca daca o fata te place, te atinge mai des, sau vorbeste mai dragut cu tine, dar la ea nu tare merge asa ca e mai "diferita" ca sa zic asa, poate chiar de asta imi place.
Nu as vrea sa ii spun direct ca o plac, deoarece nu as vrea sa ne stricam prietenia daca nu simte la fel pentru ca suntem prieteni foarte buni. Care sunt semnele evidente cand te place o fata? Si daca totusi ar fi sa ii spun ca o plac, cand ar fi asta?

1 răspuns:
| BarbieGirl13 a răspuns:

Pai cand o fata te place, se poate comporta in mai multe feluri..nu toate se comporta la fel. Eu zic sa astepti si sa vezi daca se apropie de tine. Trebuie sa fii si tu mai grijuliu si atent si sa ii pui o inimioara din cand in cand, sa o faci sa inteleaga incet incet ca simti ceva pentru ea. Dupa o vreme, dupa ce incepi sa fii mai atent cu ea, eu zic ca daca te place, va reactiona si ea cumva. Daca totusi nu reactioneaza nici cum, eu zic sa incerci sa cauti o alta fata. Nu ii spune ca o placi daca nu vrei sa o pierzi. Am pierdut si eu un prieten asa. Nu e ok. Dar daca simti ca vrei sa ii spui, nu te oblig sa taci laughing. Spune-i daca vezi ca se apropie si ea de tine. Daca nu esti prea sigur si vrei sa ramaneti prieteni, atunci nu-i spune. Exista si posibilitatea ca, daca ii spui, sa vrea sa ramaneti doar prieteni, dar dupa aia cred ca o sa te vada putin altfel si nu cred ca vrei tu asta :/. Bafta si sper sa te placa si ea!