| BananaGamerYTB a întrebat:

Recent am intetinut un act sexual cu prietena mea (protejat) iar in timpul actului s-a auzit un zgomot ciudat de la prezervativ de parca era plin de aer din cauza presiunii, ma rog, prezervativul nu s-a spart dar dupa ce am terminat am observat ca continutul prezervativului (sperma) nu era toata in acea bula de aer de la capatul prezervativului, era oarecum imprastiata in interiorul prezervativului, credeti ca din cauza presiunii aceasta s-a exstins si a rasuflat in afara prezervativului? Se putea sa dea pe afara? Si daca se rupea crede ca se observa clar vreo scurgere, mai ales ca dupa i-am facut nod inainte sa-l arunc si tot nu parea sa curga nimic din acesta. Pls help

Răspuns Câştigător
| StefanChriss a răspuns:

Salut! De acum incolo daca dubii in legatura cu integritatea prezervativului dupa actul sexual, iti sugere sa torni apa in el si sa te uiti atent daca se scurge. Este o metoda mai neortodoxa, ca sa zicem asa, dar cel putin stai linistit laughing
De asemenea, nu tine prezervativele in portofel sau orice loc in care este pusa presiune sau frecare pe el. Nu le lasa in masina, sa se deprecieze sub efectul schimbarilor de temperatura. Verifica sa nu fie expirat. Nu taia ambalajul cu foarfeca, nu-l desface cu dintii! Cand il pui, tine comprimat capatul ala in care trebuie sa se adune sperma, ala nu trebuie sa fie plin cu aer. De asemenea, ia prezervative potrivite pentru marimea ta, nu trebuie sa fie larg pe penis, ca sa aiba loc sa se scurga fluidele din el, pe margini.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cumpara prezervativ cu numar mai mic, ca sa nu risti data viitoare sa se rupa. A avut aer inauntru pentru ca a fost mare (larg) pentru cucul tau.

| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa devii cat se poate de linistit fiindca in situatia descrisa in prezenta intrebare, se poate aprecia/considera fara nico frica ca s-ar gresi cumva, ca este cu totul imposibil sa se poata forma sarcina in conditiile precizate. Multa sanatate!

| BananaGamerYTB explică (pentru corbulalbrosu):

Mersi pentru raspuns dar din pacate pot oferi o singura medalie

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat, nu poate sa ramana gravida.

| Sofer a răspuns:

Totul protejat și ai spus ca nu s-a spart. Gravidă nu rămâne.