| Nicusor32 a întrebat:

Salut TPU

Sa incep cu inceputul am in clasa o colega de care imi place dar ea este cu un baiat de cls a 8a noi suntem in clasa a 7a eu mereu vorbesc cu ea despre orice fac glume cu ea etc... am auzit de la niste oameni mai mari ca daca e sa o tratez cu indiferenta as avea sansa sa fie cu mine

eu imi doresc mult sa fiu cu ea impreuna acum ceva timp am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine si mi-a zis ca nu poate deocamdata ca i place de altcineva ea mereu se uita la mine imi zambeste dau funda + vot!

Răspuns Câştigător
| N0NameForY0u a răspuns:

Ar trebui să o porti cu indiferenta cum au zis baietii aia.Deoarece cand ea vede ca nu o mai bagi inseama o sa inceapa sa fie geloasa si s-ar putea sa te alegi cu un sarut sau chiar sa fi cu ea.

1 răspuns:
| BebelushaRoz a răspuns:

Salut nicusor!
Mie una nu mi s-ar parea ca un baiat ma place, daca el ma trataza cu indiferenta, poate mi s-ar parea chiar badaran. Daca i-ai spus fetei respective ca o placi si acum o sa fii indiferent cu ea, o sa creada ca nu o mai placi sau ca placi pe alta si nu o sa ii mai pese de tine. Eu te sfatuiesc ca atunci cand iti zambeste, sa ii zambesti si tu, sa vorbesti cu ea si sa petreceti cat mai mult timp impreuna. Noua, fetelor ne place sa fim bagate in seama, sa vedem sa va pasa de ce credem, de parerile noastre. Acorda-i atentie, arata-i ca iti pasa de ea si ai rabdare! Nu o sa iti cada in brate din prima, dar sunt sigura ca si ea o sa te placa daca faci ce ti-am spus, daca nu simte deja ceva pentru tine si nu stie cum sa iti spuna happy
Sper sa o sa iti fie de folos cele de mai sus!
O zi frumoasa!