| Nicusor32 a întrebat:

Salut TPU

Sa incep cu inceputul am in clasa o colega de care imi place dar ea este cu un baiat de cls a 8a noi suntem in clasa a 7a eu mereu vorbesc cu ea despre orice fac glume cu ea etc... am auzit de la niste oameni mai mari ca daca e sa o tratez cu indiferenta as avea sansa sa fie cu mine

eu imi doresc mult sa fiu cu ea impreuna acum ceva timp am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine si mi-a zis ca nu poate deocamdata ca i place de altcineva ea mereu se uita la mine imi zambeste

Va rog frumos sa ma ajutati cum sa fac sa fie cu mine! am incercat orice dar cam degeaba... dau funda +vot!

Răspuns Câştigător
| inger02 a răspuns:

Buna! nu ai cum sa faci pe cineva sa te iubeasca daca acea pers nu poate. dragoste cu dea sila nu merge. ea te evde ca pe un amic nimic mai mult. incearca sa renunti la ea pentru ca nu te iubeste si vei suferi mai mult daca tot incerci sa fi cu ea. daca ea nu doreste... incearca so uiti. nu mai insista. daca te va placea iti va spune ea. dar eu zic sa nu mai incerci pentru ca e clar ca nu simte nimic pentru tine. succes!