| Nicusor32 a întrebat:

Salut TPU

Sa incep cu inceputul am in clasa o colega de care imi place dar ea este cu un baiat de cls a 8a noi suntem in clasa a 7a eu mereu vorbesc cu ea despre orice fac glume cu ea etc... am auzit de la niste oameni mai mari ca daca e sa o tratez cu indiferenta as avea sansa sa fie cu mine

eu imi doresc mult sa fiu cu ea impreuna acum ceva timp am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine si mi-a zis ca nu poate deocamdata ca i place de altcineva ea mereu se uita la mine imi zambeste dau funda + vot

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Bună,
Chiar dacă are un prieten, fata este, cu siguranţă flatată că o plac şi alţi băieţi mai ales la o vârstă atât de mică. Ceea ce ţi-au zis oamenii ăia poate fi adevărat şi poate că ar trebui să încerci să o tratezi cu indiferenţă.
Şi atunci vor fi 2 variante : ori se va bucura că a scăpat de tine şi nu o mai bagi în seamă şi îşi va vedea de viaţa ei ori te va vedea ca pe o provocare şi va încerca să te ''recucerească''.

3 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Intrebarea asta nu a mai fost postata si ieri?raised eyebrows
Uite cum facem.Eu iti dau un raspuns foarte bun iar tu n mai postezi asta ok?

Raspunsul este :Nu ai ce face in legatura cu asta.Te place ca pe un amic si nu ca pe un iubit,partener, you name it.Dar daca tii neaparat sa iasa ceva, nu o trata cu indiferenta(mai mult ai face rau) si in timp POATE ii va placea si ei de tine.Bafta

| Bruunetzellu93 a răspuns:

Te place, si pe tine, dar acum e cu altu happy
cand o sa se desparta de ala cu care-ie ea` vorbeste cu ia. Si vezii ce rezolvi. Bafta!

| DragonMystyc1997 a răspuns:

Pai...date asa la ea si vezi cum faci sa se desparta de ala...si profita de orice neintelegere pe care o are cu celalaltsi sustine-o succes