| Sent7iment a întrebat:

sper sa imi citita toata intrebarea deci sa incepem : Am 13 ani si cred ca am parafimoza ca atunci cand vreau sa imi trag pielita penisului de pe cap se trage doar pana la jumate si din pozele de pe Google vazute la parafimoza cam asa e si la mine si nu stiu daca o sa ma doara cand o sa ma duc sa imi "operatia" sau nici nu stiu daca trebuie sa ma operez voi ce credeti marimea penisului e de 10 cm stiu e cam mica Va rog sunt foarte speriat dau fundat

Răspuns Câştigător
| lizucalisuca a răspuns:

Datorita parafimozei se incetineste si cresterea penisului. Du-te cat mai repede la doctor. Nu o sa te doara inspuportabil, este ceva intalnit la foarte multi baieti, e suportabila durerea, stai linistit. Dar cu cat de duci mai devreme cu atat mai repede va continua dezvoltarea sanatoasa a penisului. Spune-le parintilor sa te duca urgent la doctor. Sanatate!

2 răspunsuri:
| En3Rgi a răspuns:

Frate ai doar 13 ani.E normal sa te doara ca esti mic si penisul tau nu e obisnuit cu asa ceva... daca nu esti sigur intreabati si colegii.Sau cel mai bine pe taicatu.Dar te asigur ca e normal ca esti mic ma.

| Lupone14 a răspuns:

Du-te la doctor ca ala stie ce sa faca... operatia nu doare prea tare....nu face decat sa te taie cu o lama si apoi ai scapat happy