| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat, am 16 ani. Nu sunt circumscris, n-am nici fimoza/parafimoza etc. Va rog frumos sa imi spuneti daca circumcizia afecteaza marimea penisului. Ma intereseaza daca va fi mai mic dupa operatie. Peste o saptamana vreau sa imi fac operatia aceasta si mi-e rusine sa adresez intrebarea asta doctorului.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin circumcizie se elimina preputiul in intregime, dar acest lucru nu are absolut nici-o legatura cu dimensiunea celor 2 corpi cavernosi si a corpului spongios care nefiind atinsi deloc in momentul producerii excitatiei si umplerii lor cu sange vor ajunge la exact aceleasi dimensiuni ca si cea de dinainte de operatia de circumcizie. In urma circumciziei penisul isi pierde atat sensibilitatea cat si excitabilitatea in cea mai mare parte/masura si devine un "madular" inert, lipsit de "viata". Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De ce oare vrei musai să te automutilezi?!?

| T0T a răspuns:

Părerea mea rămâne. Numai oamenii idioți fac așa ceva.

| CdeMetal a răspuns:

Nu-ți afectează mărimea, dar puța ta n-o să mai fie la fel de sensibilă.
Adică când dai o labă o să simți mai puțin ca inainte.

| Dervbt a răspuns:

Inca ceva, virginitatea are vreo legatura cu operatia? Adica daca eram virgin si acum, se micsora penisul? Dar acum ca nu mai sunt virgin imi garanteaza ca nu se va micsora? Rog seriozitate.