| Adryana98 a întrebat:

Stiu ca pun o intrebare cam ciudata dar nu vreau mistouri! Barbatii ejaculeaza pentru ca sunt excitati sau pentru ca acest lucru trebuie sa se intample la sfarsitul actului sexual? funda.

10 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Evident pentru ca ajung la moment de excitare maxima si trebuie sa se intample sau la finalul actului sau mai devreme dar aia inseamna ca a doua "incarcatura" o sa fie foarte semnificativ mai mica iar a 3-a no sa fie deloc pentru ca trebuie timp sa se regenereze dar daca un timp foarte lung nu elimina, si e mai bine dupa fiecare act, se aduna prea multa si il doare.E mai bine sa elimine dupa act pentru ca asa ii mai trec si hormoni si nu ii mai trec ganduri perverse prin minte si nu tare mai are chef o vreme.Este un sfat pentru baieti mai ales cei care nu tare au parte si pentru cei incepatori in ale intalnirilor : Sa traga o masturbare buna inainte, scade nr hormonilor si pot fi mai linistiti, civilizati, neperversi etc tongue

Răspuns utilizator avertizat
| laptelaperfuzii01 a răspuns:

Nu e adevarat! Ejacularea se intampla cand barbatii ajung la orgasm, care este cu mult mai scurt fata unul al unei femei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una peste alta un barbat ejaculeaza in urma unui act sexual sau in urma masturbarii. Ca sa ajunga in una dintre aceste 2 cazuri, automat trebuie sa fie excitat.

| Ekcstsy a răspuns:

Daca ejaculeaza inseamna ca au erectie daca au erectie inseamna ca sunt excitati. E simplu.

| catalinaioana a răspuns:

Pentru ca le e foame si somn

| Adryana98 explică (pentru catalinaioana):

Aaa! credeam ca ejaculeaza ca esti tu proasta! mai fetito nu mai raspunde daca nu stii. copil fara ocupatielaughing)))))